Report ze zápasu MBL vs. OLO (2:0)

BK Mladá Boleslav

2:0

(0:0, 1:0, 1:0 )

Na začátku utkání usedl na trestnou lavici Kusko a Olomouc se hned musela bránit. Skalický díky dobré práci před bránou našel na pravém kruhu Romana, jehož pokus ale vytáhl skvělým zákrokem lapačkou brankář Sedláček. V následné mladoboleslavské akci napálil vnější část brankové konstrukce Stránský. Práci měl v 7. minutě znovu Sedláček, když se na něj řítil Rohdin, avšak zkušený olomoucký brankář se zaskvěl. V dalším průběhu třetiny se dostala Mladá Boleslav ke kvalitnímu zakončení ve chvíli, kdy Lintuniemi našel Stránského, jenž o pár centimetrů minul zadní tyč.

Také na začátku druhé části byli domácí aktivní. Závora z pravého křídla propasíroval kotouč před bránu, kde se jednoruč zakončením mezi betony prosadil Vojtěch Malínek - 1:0. Následně mohla odpovědět Mora, jenže Řezníčkova dělovka od modré čáry byla zablokovaná, následné Marešovo nahození bylo přizvednuto do lapačky gólmana Růžičky. První přesilovku si kohouti zahráli až po polovině řádné hrací doby. Blízko k brance měl tečující Kunc.

Na konci 35. minuty ale v rozehrávce zaváhal Sedláček, jenž měl štěstí, že z úhlu pálící Rohdin klec Mory netrefil. O pár sekund později vyslal prudkou střelu zápěstím Rutar, následně se kotouč od Siroty dostal k brankovišti, kde ale dorážka nepřišla. Na konci druhé periody Nahodil fauloval Lintuniemiho a před Středočechy byla čtyřminutová přesilovka. Ještě před sirénou musel Sedláček přečkat závar u brankoviště, prudkou střelu Romana a nepřesné zakončení z kruhu v podání Rohdina.

Přece jen ale domácí početní výhodu využili. Zkraje 42. minuty přesně zamířil od modré čáry slovenský útočník Róbert Lantoši, jehož projektil se od tyče odrazil za Sedláčka - 2:0. O minutu později se ale do obrovské šance dostávali Káňa s Kuskem, jenže Růžička si spodní část svatyně pohlídal. Následně se mezi olomouckými obránci k zakončení protáhl Gardoň, bekhendová rána mladoboleslavského forvarda přesná nebyla. Ve 47. minutě se Olomouc dočkala branky, ale ta nakonec uznána nebyla. Navrátil totiž při práci u brankoviště nechtěně vyrazil Růžičkovi hokejku, což byl hlavní důvod, proč Macuhův gól neplatil.

Poté byli hosté lepším týmem, jenže ze svých šancí se kýženého gólu nedočkali. Orsavovu dorážku u brankoviště zneškodnil Růžička, o chvíli později se odražený kotouč dostal od Bambuly těsně vedle brány. V úplném závěru hráli svěřenci Jana Tomajka a Róberta Petrovického v šesti, jenže k větším šancím se už nepropracovali. Utkání se zastavilo na skóre 2:0, v poslední minutě totiž Skalický prázdnou bránu netrefil.

Richard Král (BK Mladá Boleslav): „Jsme spokojení. Měli jsme v sestavě nějakých šest juniorů, ale myslím, že to zvládli velice dobře. Měli jsme pohyb, dvě třetiny to byl velice dobrý výkon. Samozřejmě v té třetí třetině nás Olomouc dostala trošku pod tlak, ale mám za to, že vedle toho neuznaného gólu tam neměla žádné vyložené šance. To bylo asi rozhodující, že nám vyšla trenérská výzva.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „My jsme dnes nevstřelili branku, to se těžko vyhrává. Vytvořili jsme si nějaké příležitosti, ty jsme ale bohužel neproměnili. Neměli jsme tolik přesilovek, abychom si jimi pomohli. Paradoxně v oslabení jsme dostali gól na 0:2 a potom už to bylo těžké. Je škoda té branky, která uznána nebyla, to by nás možná vrátilo do zápasu, ale bohužel.“