Report ze zápasu OLO vs. LIT (3:4)

3:4sn

(1:0, 0:1, 2:2 - 0:0)

HC Verva Litvínov

Poslední kolo základní části zahájili Litvínovští přesilovou hrou. Při hře proti čtyřem se na zadní tyči objevil nikým nehlídaný David Kaše, ovšem Jakub Sedláček proti jeho zakončení do poloodkryté klece fantasticky vytáhl levý beton. Na druhé straně pak zahrozil Jakub Orsava, avšak i Matej Tomek byl pozorný.

V čase 7:17 se poprvé měnilo skóre. Alex Rašner vyslal od modré prudké nahození přímo na hůl volného Jakuba Navrátila. Olomoucký útočník se projel soupeřovým brankovištěm a pohlednou akci Mory zakončil střelou za bezmocného gólmana Vervy. Vzápětí po vyrovnání sahal Nicolas Hlava, při úniku ale Sedláčka nepřekonal. Po ubráněném oslabení se do brejku vydal také Matúš Sukeľ, jeho pokus šel vysoko nad horní tyč.

Před první sirénou se Hanáci mohli vydat do přečíslení dva na nikoho, jenomže u ujíždějícího puku byl jako první pohotový Tomek, jenž černou pryž odpálil do středního pásma. V neutrální zóně však letící puk zachytil Silvester Kusko, následné bekhendové zakončení slovenského reprezentanta proletělo jen těsně kolem zcela prázdné svatyně hostů!

Ve druhé třetině začaly vřít emoce. Hosté si na chvíli dokonce zahráli dvojnásobnou přesilovku, nicméně největší šanci měli na svých hokejkách svěřenci Jana Tomajka. Rok Macuh se vydal do úniku, při němž byl nedovoleným zákrokem zastaven zadákem Litvínova. Na trestné střílení se vydal sám slovinský bijec, jeho rána pod horní tyč našla jen rameno Tomka.

Slovenský gólman měl zanedlouho další těžkou práci. Jan Bambula se šikovně prosmýkl až do brankoviště, jeho zakončení do protipohybu šlo jen těsně vedle levé tyče. Psala se 34. minuta, když Litvínov znovu útočil proti třem. David Kaše posunul puk na Petra Koblasu, který z vrcholku pravého kruhu tvrdou pumelicí vymetl protější růžek Sedláčkovy klece.

Na začátku 47. minuty Ondřej Jurčík chytře tečoval přízemní střelu Andreje Kudrny mimo dosah gólmana Hanáků, a hosté tak poprvé v utkání odskočili do vedení. Chemici svůj náskok udrželi na pouhé tři minuty. Během trestného střílení umístil Silvester Kusko svou nechytatelnou ránu zápěstím mezi betony Tomka.

Psal se čas 54:47, když nahození od modré usměrnil tečující Jakub Orsava do volného prostoru u levé tyče litvínovské svatyně. Jenomže ani Mora dlouho nevedla. Liam Kirk za půl minuty sjel s kotoučem mezi kruhy a jedovkou propálil Sedláčka.

Prodloužení žádnou gólovou šanci nenabídlo, a tak musely rozhodnout nájezdy. Vítěznou trefu si ve druhé sérii připsal David Kaše.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Museli jsme se dobře nastavit, protože před zápasem se jednalo o našeho potencionálního soupeře do předkola. Hrálo se ve vysokém tempu, byl to fyzický zápas podobný těm v play off. Utkání mělo velmi dobrou kvalitu, musíme pochválit našeho brankáře za skvělé zákroky. Ani přesilovky jsme nesehráli špatně, vytvořili jsme si nějaké šance, byla v nich vidět energie, rychlost a tlak. Bohužel jsme je neproměnili, ale teď je můžeme ještě probrat a naše speciální týmy posunout. Teď začíná další část sezony, musíme se připravit.“

Karel Mlejnek (HC Verva Litvínov): „My jsme po průběhu tohoto utkání extrémně rádi za vítězství, byť jenom za dva body. Máme respekt k soupeři, hrají velmi dobrý, bruslivý a fyzický hokej, jsou velmi dobře připraveni po všech stránkách, a proto jsme dnes hodně rádi i za dva body. Se všemi těmi okolnostmi, které nás celou sezonu provázely, tak pátá příčka je obrovská gratulace hráčům do kabiny. Kdyby nám tohle někdo řekl před začátkem sezony, tak bychom byli nadšení. Teď musíme přepnout hlavy a po náročné cestě domů se začneme připravovat na úplně jinou soutěž.“