Report ze zápasu OLO vs. TRI (3:4)

HC Olomouc

logo

3:4

(1:2, 1:2, 1:0)

logo

HC Oceláři Třinec

V úvodu si vytvořili první šanci hosté. Mikula se objevil sám na levém kruhu, ale Frgál díky velice jistému zákroku neinkasoval. Posléze Olomouc přežila první oslabení a záhy se dokonce dostala do vedení. Galvas se protáhl před bránu, kde chytrou bekhendovou žabičkou našel Jakuba Belana, jenž překonal brankáře Černého. O dvanáct sekund později ale Slezané vyrovnali. Vojtěch Spěváček vjel do útočné třetiny bleskurychle a precizní střelou nedal Frgálovi šanci. V závěru úvodní dvacetiminutovky Třinec vyučoval v přesilovce. Sikora našel křížným pasem Miroslava Holinku, tudíž rázem to bylo 1:2.

Ve 24. minutě se do šance protáhl Janech, bohužel pro Moru jej vychytal Černý. Následné vyloučení Šotkovského Oceláři potrestali třetí brankou, náramnou dělovku od modré čáry vyslal obránce Patrik Volas. Ve 31. minutě orazítkoval Spěváček jen tyč, vzápětí ale zvýšil vedení Třince dokonalou ranou z mezikruží Petr Sikora. Závěr prostředního dějství ale patřil Hanákům, za které snížil na konci přesilovky kapitán Adam Panáček kvalitní střelou zápěstím.

Po čtyřiadvaceti vteřinách ve třetí třetině se do šance protáhl Tomeček, Černý ale vyrážečkou zakročil. Přítomní diváci si na další šance museli počkat zhruba osm minut. Třinecký Gerych se objevil sám před olomouckou brankou, jenže bekhendový blafák nedotáhl. Nepovedlo se skórovat ani Šotkovskému, jehož rána z pravého kruhu těsně minula cíl. Na začátku 57. minuty trefili hosté tyč, tudíž Olomouc byla stále ve hře. V poslední minutě navíc snížil Michal Tomeček, k dalším střelám se ale parta trenérů Trličíka a Ekrta už nedostala. Třinec v Olomouci vyhrál těsně 4:3.