Report ze zápasu JIH vs. OLO (6:3)

HC Dukla Jihlava

logo

6:3

(3:1, 1:0, 2:2)

logo

HC Olomouc

Hned na úvod měl obrovskou šanci na holi Šotkovský, ostrou ranou ale jen orazítkoval tyčku Cinkovy klece. Na druhé straně těžila Jihlava z rychlého protiútoku. Bulík zavezl kotouč až do útočného pásma, kde jej Modl přistrčil na Kevina Coufala, jehož skrytá rána zapadla přesně pod horní tyč. Dukla se po chvíli radovala podruhé, Kuprijanov obkroužil Valentovu branku a přihrál do slotu na Jonáše Jungwirtha, jenž z první propálil brankáře Mory. Pouhých deset vteřin od opětovného buly skóroval Jonáš Jungwirth znovu. Procpal se vpřed podél mantinelu a ranou z ostrého úhlu přesně našel mezírku ve výstroji Michaela Valenty, kterého následně v brankovišti vystřídal Dominik Frgál. Chvíli před sirénou však Hanáci snížili. Michal Tomeček vyhrál sprinterský souboj s dvojicí beků, zakončením po ledě sice jen orazítkoval beton Cinka, jenže dobruslující Ondřej Šotkovský poslal kotouč neomylně do sítě.

Těsně před uplynutím půlhodiny hry mohl zařídit další snížení Bošek, z mezikruží ale zasáhl pouze tělo gólmana Jihlavy. Na druhé straně se připomněl tvrdou ranou od modré Číhal, do které navíc hokejkou šikovně sáhl Kevin Coufal, na jehož teč Frgál nemohl zareagovat. Ani v přesilové hře na konci druhé části se nedokázala Olomouc prosadit.

Dukla na začátku závěrečného dějství zvýšila své vedení dvěma trefami. Při hře čtyři na čtyři využil prostoru na ledě pro obkroužení branky Maxim Burkov, o tři minuty později využili domácí rychlé brejkové situace. Jonáš Jungwirth nabral ohromnou rychlost již ve středním pásmu a ranou na zadní tyč z pravého kruhu zkompletoval hattrick. Mora se ani za nepříznivého stavu nevzdávala a pokračovala v útočení. V přesilové hře si Lukáš Bošek sjel až k levému puntíku pro vhazování, odkud zakončil neomylně na bližší tyč. O minutu později byl Tomeček faulován ve vyložené situaci, kvůli čemuž rozhodčí nařídili trestné střílení. K exekuci se postavil sám Michal Tomeček a ranou mezi betony propálil brankáře Cinku. Zbytek duelu si však tým z Vysočiny pohlídal a slavil tři body za výhru 6:3.