Report ze zápasu TRI vs. OLO (4:5)

HC Oceláři Třinec

4:5

(3:2, 1:1, 0:2)

Oceláři naskočili do utkání lépe, hned po dvou minutách hry se ujali vedení. Sikora objel olomouckou svatyni a přihrál mezi kruhy, odkud se Klimentii Lysak bekhendem trefil přesně k levé tyči. O necelé tři minuty později však bylo vyrovnáno. Po křižném pasu Koudelného našel Belan mezi kruhy volného Adama Turka, na jehož projektil neměl gólman Třince nárok. Gólová přetahovaná však pokračovala i nadále. Na konci přesilové hry vypálil po přihrávce zpoza branky Vojtěch Spěváček tak šikovně, že propálil brankáře Mory mezi betony. V početní převaze to však umí i Hanáci, což dokázal Ondřej Šotkovský povedenou ranou do pravé šibenice. Po brance Patrika Volase od modré čáry mohl velmi rychle znovu srovnat Lukáš Bošek, jenže ani natřikrát nedokázal propasírovat kotouč mezi betony Heczka.

Kohouti se ve druhé periodě prezentovali aktivní hrou, díky níž znovu slavili. Po pasu Turka zpoza branky dorážel ve slotu volný Stanislav Ruda, jehož zásluhou se Mora znovu dotáhla. Stejný hráč mohl svůj tým poslat poprvé v utkání do vedení, jenže povedeným projektilem orazítkoval pouze levou tyč. Poslední slovo si těsně před sirénou vzali Oceláři, kteří zásluhou dělovky Michala Pospíšila od modré čáry znovu odskočili na rozdíl jedné branky.

Ve třetím dějství však Olomoučtí dokonali obrat. Koudelný přihrál z mezikruží na Adama Turka, jenž svým forhendovým projektilem k levé tyči počtvrté v utkání vyrovnal. Dlouho vyrovnaný stav platil až do poslední minuty, kdy Hanáci celý zápas rozhodli ve svůj prospěch. Adam Drábek přihrál na Koudelného, po jehož pasu vymetl Matěj Smýkal nechytatelně levou šibenici. Minutu až do závěrečné sirény si Mora pohlídala a po skvělém obratu slaví tři body za vítězství 5:4.