Report ze zápasu OLO vs. KOM (1:8)

HC Olomouc

logo

1:8

(1:4, 0:2, 0:2 )

logo

HC Kometa Brno

Hanáci začali utkání špatně. Po prvním útočném výpadu Mory se hra rychle přesunula na druhou stranu. Boltvan křižnou přihrávkou našel Bártu, který posunul kotouč na kapitána Romana Otavu, který proměnil první střelu utkání v první gól. V čase 1:07 bylo pro Olomouc ještě hůř, Brno vedlo už 2:0. U mantinelu najíždějící Bůžek předal kotouč na rozjetého Jindřicha Habermanna, který ze své první rány poslal tvrdým projektilem kotouč za Frgála. Gólman Olomouce vyřešil nebezpečně vypadající nájezd Boltvana v polovině třetiny.

Mora trestala brněnskou nedisciplinovanost. Panáček na modré poslal puk na Kavana, ten jej vyrazil betony a na dorážku zareagoval Stanislav Ruda. To však Brno nerozhodilo, právě naopak. V rozmezí devatenácti vteřin kapituloval Frgál hned dvakrát. Mots střílel od modré, přičemž puk se odrazil od betonů Frgála. Moravec poslal touš na Jáchyma Nesvadbu, jenž skóroval z dorážky na 3:1. Čtvrtý gól hostů obstaral Roman Otava v brněnské přesilovce, když odražený puk Veselského poslal mezi tři tyče.

Při vyloučení Boška si Olomouc vyzkoušela opět hru ve čtyřech, ze které inkasovala pátou branku. Svoboda přihrál na Bártu, jehož střelu Frgál vyrazil před Adama Veselského, který využil volného prostoru. Další oslabení už Mora zvládla, krátce po něm se ale střídačka hostů radovala pošesté v utkání. Kometa zavelela k rychlému protiútoku, dopředu s kotoučem uháněl Bárta. V předbrankovém prostoru nahrál na rozjetého Adama Boltvana, který puk se štěstím dostal pod betony Frgála do branky.

Brno potrestalo v čase 47:31 vyloučení olomouckého Boška za sekání. Ekrtova rána šla mimo svatyni Frgála, puk obkroužil prostor za brankou, na hůl si ho vzal Danny Chludil a vracející se brankář domácích už svým skokem nic nevyřešil. O 65 vteřin později dostalo skóre definitivní podobu. Napravo od Frgála vzal domácímu hráči puk Habermann, jenž našel v nápřahu připraveného Jakuba Zembola. Ten tvrdou ranou rozvlnil síť Olomouce již poosmé.