Report ze zápasu OLO vs. JIH (1:7)

HC Olomouc

logo

1:7

(0:2, 0:4, 1:1)

logo

HC Dukla Jihlava

Krátce po prvním vyloučení Rudy v čase 1:06 se poprvé hosté trefili po devadesáti vteřinách hry. Mrtka nabídl puk Raušovi a nabruslil si více dopředu. Pak nalezl Matěje Vovsíka, který se z kruhu pro vhazování přemístil víc do středu pásma a z otočky otevřel skóre. Druhý gól byl vstřelen po uplynutí druhé jihlavské přesilovky. V čase 4:11 Jungwirth nahrál Burkovovi, jenž nalezl Ilariona Kuprijanova, který se do puku nijak silně neopřel a spíše jen tečoval. Lehká rána pomalu doputovala za Valentu, který už jen viděl kotouč za čárou. Olomouc měla v druhé polovině první třetiny šanci z dvojité přesilovky, snahy však zůstaly jen u chycených pokusů gólmana Vejmelky.

Sedmatřicet vteřin po začátku druhé dvacetiminutovky sudí vyloučil za vysokou hůl olomouckého Boška, hosté přesilovku velmi rychle proměnili. Na 3:0 zvýšil kapitán Matěj Vovsík. Kohouti se záhy ocitli ve svízelné situaci, když čelili oslabení 3 na 5. Těžké chvíle ale Hanáci zvládli bez inkasované branky. Dukla se pak trefila dvakrát v rozmezí osmnácti vteřin, to se hrála 30. minuta.

Valentu překonal Lukáš Číhal po akci, kterou zahájil za brankou. Po najetí před ni a rychlé otočce poslal puk do sítě. Jakub Modl poté vytěžil maximum z rychlého přejetí Dukly do útoku. Klapicova střela byla jen vyražena a střelec páté branky dorážel do odkryté klece. Šestou trefu v 37. minutě obstaral Tobiáš Niederhafner po nahrávce od Valacha, když přesně tečoval puk za Valentu.

Olomouc přece jen dala alespoň čestný gól. Po vhazování u Valenty se hra rychle přesunula na druhou stranu. Když to bylo možné, okamžitě pálil Smýkal. Jeho střela brankou neskončila, ale následná dorážka od Jakuba Belana si cestu mezi tři tyče našla. Konečnou podobu skóre dala Jihlava při vyloučení Rudy v 55. minutě. Po vhazování se puk dostal k modré čáře, hned na to byl poslán k pravému růžku kluziště. K brance najíždějící Robert Váňa po krátkém zpracování střílel za ležícího gólmana Mory. Jihlava si tak domů z Hané veze vysoké vítězství, naopak Olomouc prodloužila čekání na výhru.