Report ze zápasu PRE vs. OLO (5:2)

HC ZUBR Přerov

logo

5:2

(2:1, 0:1, 3:0)

logo

HC Olomouc

Přerov se dostal rychle do vedení. Ve 4. minutě posílal po vyhraném buly zajímavý pas do brankoviště Hradil a Tadeáši Hlávkovi stačilo jen nasměrovat kotouč do sítě. Do minuty mohlo být srovnáno, jenže gólman Žurek nejprve zasáhl vleže, a pak projel puk jen těsně vedle tyče. Mora ale přeci jen vyrovnala, a to v přesilové hře. Michal Tomeček vybruslil od mantinelu na vrcholek pravého kruhu, odkud mezi nohama bránících hráčů zamířil přesně na zadní tyč. Stejný hráč mohl o chvíli později také dokonat obrat, jenže v úniku jeho forhendový blafák domácí gólman přečetl, a tak si slovo znovu vzal Přerov. Matěj Škňouřil upláchl po levé straně až před Žbánka a ranou na zadní tyč těsně nad betonem skóroval.

Po sérii velkých šancí na začátku druhé periody zůstali oba gólmani nepřekonáni. Přeci jen se ale v prostřední dvacetiminutovce jedna střela uchytila. Tomeček vybojoval puk pro Ondřeje Šotkovského, jehož rána proskákala Žurkovi mezi betony až za brankovou čáru. Domácí se velmi rychle z inkasovaného gólu otřepali a zásluhou Kuchty zahrozili. Přerovský mladík totiž orazítkoval pravou tyč Žbánkovy svatyně. Za vyrovnaného stavu se pokračovalo ve třetí části hry.

Závěrečnou periodu gólově otevřel ex-olomoucký Radim Hradil, jenž se střelou z mezikruží nemýlil. Zubři také dokázali, že umí hrát přesilové hry. Billa přihrál od modré čáry na pravý kruh, odkud vyslal Adam Holík tvrdou dělovku přesně na zadní tyč. Definitivní pojistku na přerovské vítězství přidal necelých pět minut před sirénou dorážející Ondřej Kolařík. Zubři v poslední periodě zabrali a pojistili si třemi brankami plný počet bodů.