Report ze zápasu OLO vs. POR (3:1)

3:1

(0:0, 1:1, 2:0)

HC RT TORAX Poruba

Souboj začal velmi opatrně. První šance přišla až v druhé polovině úvodní třetiny, když překvapivé zakončení Koryčanského z levého kruhu vypadlo brankáři hostů z výstroje jen těsně vedle bližší tyče. Hned nato se po excelentní zadovce Skorokhoda z otočky ocitl před Žbánkem zcela sám Tomáš Bobok, avšak hrací předmět mu těsně před střelou sjel z hole.

Druhá třetina byla o poznání zajímavější. Na začátku dala o sobě vědět třetí útočná formace hostů, jež předvedla nádhernou kombinaci, ovšem bez úspěšného konce. Jakub Žídek u pravého hrazení přenechal kotouč Viktoru Janákovi, ten si najel do kruhu pro vhazování, ze kterého našel osamoceného Leona Stryczeka před Žbánkem. Porubský forvard ovšem na gólmana Mory nevyzrál.

Zanedlouho se Hanáci museli poprat s pětiminutovým trestem za zásah do oblasti hlavy a krku, početní nevýhodu nicméně zvládli na jedničku a ještě stačili vybojovat přesilovou hru. Tobiáš Sekanina zachytil černou pryž na modré, šikovně se vyhnul napadajícímu soupeři a vypálil ze slotu. Pokus olomouckého dorostence se odrazil příhodně pro Jiřího Koryčanského, který jej pohodlně zametl mezi tři tyče.

V čase 37:28 bylo srovnáno. Semen Viktorovič Stasjuk vybojoval kotouč v rohu kluziště a vrátil se až na modrou čáru, odkud nahodil získaný puk na olomouckou klec. Před ni byl již připravený Daniil Skorokhod, jenž přesně tečoval letící kousek gumy za Žbánkova záda.

Na začátku závěrečného dějství šla Olomouc do čtyř, to však nemohlo bránit Koryčanskému, aby se vydal zcela sám na Láryše, na strážce porubské svatyně i přes povedenou bekhendovou kličku nevyzrál. Běžela 47. minuta, když tvrdý projektil Tomáše Navrátila vypadl brankáři hostů z výstroje přímo na hůl Jiřího Koryčanského, jenž se tak podruhé v zápase zapsal na střeleckou listinu.

Po vstřelené brance se Hanáci soustředili zejména na obrannou činnost. Ostravanům proto nezbylo nic jiného, než zariskovat bez gólmana. Po oddechovém času Poruby se Tobiáši Sekaninovi podařilo vypíchnout puk bekovi na modré, poté už měl útočník s devatenáctkou na zádech před sebou pouze odkrytou klec, kterou bez problému trefil. Kohouti si tak v důležitém klání připsali další cenné tři body do tabulky.