Report ze zápasu OLO vs. KOM (4:1)

4:1

(0:0, 3:0, 1:1)

Hosté sice dovolili první akci zápasu Olomouci, následně ale přešli do útoku a Barčáka prověřili Brabenec a Panasenko z úhlu. Své střelecké pokusy měla i Mora, hostující brankář Váňa vyrážel třeba možnost Holéczyho. Černého střela nakonec mířila nad svatyni Komety. Asi největší příležitost první třetiny měl ze samostatného úniku Štulo, rozkleknutý Barčák i po této šanci udržel čisté konto.

Ve 30. minutě při přesilovce Mory Kalman střílel od modré čáry a před Váňou se vytvořila skrumáž. Z ní vydoloval kotouč Tomáš Hubáček, který bekhendovou dorážkou otevřel skóre utkání. Podruhé zajásala střídačka domácích na prahu 37. minuty. Domácí nahodili do útočné třetiny, kotouč si vzal Balog, který jej poslal na najíždějícího Marka Patrika Bartoka, jenž rozvlnil síť střelou do levého růžku. Nedisciplinovanost Komety potrestala ve druhé části Mora ještě jednou, Filip Vaněk dvacet vteřin před sirénou zvýšil na 3:0, když tečoval střelu vyslanou Kalmanem, který stál v kruhu pro vhazování.

Po skončení početní nevýhody Mory v 54. minutě unikal Kalman na druhou stranu kluziště. Dalekou přihrávkou našel Adama Krásneho, který si najel před gólmana a šikovnou kličkou zvýšil na 4:0, své vyloučení tedy odčinil. V čase 58:35 se přece jen dočkala branky i Kometa. Šebela z rohu pásma nabídl puk Jaroslavu Panasenkovi, jenž z modré čáry vyslal kotouč na branku a ten doskočil až mezi tři tyče olomoucké svatyně. To však neměnilo nic na faktu, že Olomouc doma zdolala Brno 4:1.