Report ze zápasu VIT vs. OLO (2:4)

HC Vítkovice Ridera

(1:1, 0:1, 1:2)

První vážnější útok měli sice na kontě domácí Fridrich s Bukartsem, gólovou akci však na druhé straně předvedla Mora. Po přesné přihrávce Bambuly vypálil Lukáš Anděl naprosto neomylně mimo dosah gólmana Machovského. K bleskovému úvodu chtěl přispět i Macuh ranou od modré, jenže puk nasměroval jen do lapačky vítkovického strážce svatyně. Mladík Bambula zkoušel na kombinaci vybídnout Anděla znovu, do souhry se jim ale dobře postavil jeden z domácích beků.

V osmé minutě hry bylo vyrovnáno. Přibyl oslovil pasem od mantinelu Jakuba Slusarczyka, který si svižně vybruslil mezi kruhy a ranou zápěstím zakončil pod horní tyčku. Hanácké vedení mohl obnovit Anděl, jenž po křižné přihrávce pálil z úhlu v pokleku, proti jeho projektilu se však stihl Machovský rychle přemístit a holí vyrazil kotouč nad branku. Bojovný Menšík zařídil poslední šanci Olomouce těsně před sirénou, když vybídl spoluhráče mezi kruhy, jeho rána ale zamířila mimo prostor mezi třemi tyčemi.

I do prostřední části naskočili Hanáci skvěle. Kuncova odražená střela nadělala před Machovského klecí obrovský zmatek, čehož využil pohotový Michal Kunc, jenž si našel nehlídaný kotouč před brankovištěm a rychlou dorážkou skóroval. Okamžitě po opětovném buly ve středovém kruhu vyrazil na steč Fridrich, na poslední chvíli mu ale Škůrek nadzvedl hokejku a znemožnil jeho zakončení. O vyrovnání se snažili i Lakatoš s Káňou, oba projektily zastavil sebejistý Sedláček.

Hra se po neproměněných šancích Ridery začala mírně přiostřovat. Kusko se v oslabení vydal sám na steč proti zformované obraně soupeře a byl rázně zastaven. Po nahození na branku Vítkovic Zeleňák neustál dotírání Macuha a pustil se do bitky s nováčkem v olomouckém dresu, rozhodčí situaci vyřešil vyloučením na obou stranách a dalším menším trestem pro domácího beka za vyprovokování šarvátky. Největší šanci měl paradoxně v oslabení unikající Lakatoš, trojice dojíždějících Hanáků jej nakonec ale zvládla dobruslit.

Po vyloučení na konci druhé části začínala Mora závěrečnou periodu v oslabení, což ale nevadilo zkušenému Pavlu Musilovi, jenž se okamžitě po buly vyřítil vpřed a pouhých šest vteřin po vhazování uklidil puk za záda Machovského. Dvoubrankové vedení hostům příliš dlouho nevydrželo, jednu vteřinu po skončení přesilovky snížil po přihrávce Prčíka milimetrově přesnou ranou Dominik Lakatoš.

Jednobrankové vedení chtěl umocnit dalším gólem Musil, tentokrát však Machovský zasáhl přesně. K odraženému puku se marně natahoval Nahodil, kterého pokryla hned dvojice beků. Na druhé straně hrací plochy zahrozil Lakatoš, po posunutí branky ale jeho akce rychle skončila. Definitivní pojistku vítězství a tečku za skvělým výkonem přidal gólem do prázdné branky Rok Macuh. Vyhrocený duel a těsný závěr nakonec Olomouc zvládla a v prvním přípravném duelu poráží silné Vítkovice 4:2.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Na první zápas bylo utkání z naší strany kvalitní. Dobře jsme začali, hlavně v první třetině jsme výborně napadali. Využili jsme toho a dali vedoucí gól. Zápas byl celkově vyrovnaný, šance byly na obou stranách. My jsme to potom překlopili na naši stranu a hodnotíme utkání pozitivně. Každé vítězství je dobré na psychiku hráčů. Byla tam samozřejmě ale i spousta věcí, které musíme odstranit. Máme na to však dost času a budeme pracovat dál.“