Report ze zápasu KOM vs. OLO (5:2)

5:2

(3:0, 1:1, 1:1)

Do první gólové šance se dostal tým z Hané. Kuncovu ránu ze 4. minuty Furch vyrazil před sebe, kde stál nehlídaný Nahodil, avšak kotouč do branky nedostal, poněvadž brněnský gólman předvedl výtečný zákrok. V čase 10:12 se domácí dostali do vedení. Moses proskočil okolo olomouckých obránců a následně předal hrací předmět na hokejku Petra Holíka, jenž se před Konrádem nemýlil - 1:0.

Neuběhlo ani devadesát sekund a slovenský brankář musel lovit kotouč ze své sítě podruhé. Rychlonohý Flek našel unikajícího Martina Kohouta, který na gólmana Olomouce vyzrál povedenou kličkou do bekhendu - 2:0. V 15. minutě usedl na trestnou lavici Orsava, nicméně Kometa přesilovku nevyužila. Osm sekund před pauzou ale přidali Jihomoravané další gól, když Kratochvíl našel ve výhodné střelecké pozici vytáhlého obránce Marka Ďalogu - 3:0.

Ačkoliv úvod druhé části byl plný nepřesností, lehce navrch měla znovu Kometa. Potvrdila to na konci 26. minuty, kdy defenzíva Mory zaspala a rázem se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho. Přes Gazdu a Kohouta puk přebral Jakub Flek, který s přehledem zamířil pod horní tyč - 4:0. Aby toho nebylo málo, o chvíli později obdržel dvě minuty za podrážení Sirota. Brno však neskórovalo, přestože na začátku početní výhody tlak mělo. Zhruba v polovině druhé periody se do velké příležitosti dostali i kohouti. Musil našel Kunce, jehož ránu z kruhu Furch zastavil.

Následně už ale zkušený gólman Komety poprvé inkasoval. Hned po vyhraném vhazování Kuska se ke střele protlačil Orsava. Jeho projektil byl sice zablokován, ale dorážející Aron Chmielewski byl dostatečně pohotový - 4:1. Ve 36. minutě jeli Ďaloga s Mosesem na jednoho zadáka, střela druhého jmenovaného skončila nad břevnem. Odpovědět nejlepším možným způsobem mohl Sirota, jenž z kvalitní pozice těsně netrefil brněnskou svatyni. Stejně tak tomu bylo i v případě Musilovy rány, olomoucký útočník byl jednadvacet vteřin před sirénou blízko k dalšímu snížení.

Zkraje třetí části hráli hosté přesilovku. Chvíli před návratem Ďalogy na led se přece jen povedlo skórovat. Rychlou kombinaci, kterou započali Navrátil s Kuskem, zakončil naprosto přesnou ranou Jakub Orsava - 4:2. Poté se asi deset minut hrálo bez větších šancí, což změnil Sirota, jehož tvrdá střela propadla Furchovi až k brankové čáře, ze které ale hrací předmět vyhodil domácí bek Kaňák. O dvacet vteřin později byli Hanáci opět kousek od třetí branky. Střelu Navrátila zastavil Furch famózně, následně zlikvidoval také pokus dorážejícího Siroty.

Čtyři minuty před koncem celá brněnská aréna hlasitě zatleskala fair-play hrajícímu Janu Bambulovi, který odvolal signalizovaný trest pro Tomáše Marcinka. O chvíli později byl už ale zcela po zásluze vyloučen domácí Flek, což vedlo k tomu, že kohouti to zkusili v šesti. Nápor si sice svěřenci trenérů Tomajka a Petrovického vytvořili, jenže Kometa nakonec do prázdné brány přidala pátý úder, o který se postaral Jan Ščotka - 5:2. Poté se utkání už jen dohrávalo, vítězství patřilo brněnské Kometě.