Report ze zápasu OLO vs. TRN (7:1)

7:1

(3:1, 1:0, 3:0 )

HC Dukla Trenčín

Utkání od úvodních minut patřilo kohoutům. Už ve 2. minutě se ke střele z pravého kruhu dostal Knotek, jenž těsně minul horní růžek. Krátce po něm neskóroval ani Rašner, avšak v čase 3:44 se už poprvé skóre měnilo. Orsava zavezl puk do útočného pásma a následně na levé straně našel volného Arona Chmielewského, který potvrdil svou střeleckou formu - 1:0. O minutu později se před brankou Dukly objevil Kucsera, avšak LaCouvee jej zastavil.

Poté kohouti ubránili své první oslabení a hned po jeho skončení skórovali. Bambulovu přihrávku zpoza brány si našel Lukáš Nahodil, jenž vymetl horní růžek - 2:0. Podobně kvalitní zakončení ale záhy předvedl Jozef Baláž a rázem to bylo 2:1. Na konci 14. minuty hráli početní výhodu domácí. Nejprve Jakub Navrátil sice z pravé strany neuspěl, poté ale přece jen využil chytré Orsavovy přihrávky - 3:1. V první části ještě Olomouc jednou zahrozila v oslabení, když Kunc hledal po levici volného Klimka, ten si ale na LaCouveeho nepřišel.

Na začátku prostřední periody zvedl diváky ze sedadel pěstní souboj mezi Kuskem a Pietronirem. O pár minut později dostal přihrávku do jízdy Ondrušek, avšak prostor mezi rukou a tělem brankáře hostů nenašel. Čas 25:38 patřil Jakubu Sirotovi, který poprvé v olomouckém dresu skóroval. Na vrchol levého kruhu mu touš připravil Nahodil, načež se mladý zadák nemýlil - 4:1.

Ačkoliv i Trenčín byl v některých chvílích nebezpečný, šance měli na hokejkách domácí. Macuh našel zpoza brány Chmielewského, kterého kanadský brankář vychytal. Na konci 36. minuty nastartoval Ondrušek už tak rozjetého Navrátila, jemuž blafák do forehandu nevyšel. Blízko ke vstřelení gólu byl také Kucsera, jehož ostrá rána se od horní tyče odrazila zpět do hry.

Do první šance ve třetí třetině se dostal Klimek, kterého vybídl Nahodil, nicméně trenčínský brankář zasáhl. Připomněl se také Charbonneau, jenž jel v oslabení sám na Sedláčka, avšak olomoucký brankář vytáhl perfektní zákrok lapačkou. Poté už padaly branky jen do klece Dukly. Sraženou střelu Navrátila dorazil za čáru Jakub Sirota - 5:1. Následně se v přesilovce na levém kruhu uvolnil Aron Chmielewski a jak je jeho zvykem, vymetl horní růžek - 6:1. Konečný výsledek 7:1 určil Silvester Kusko, který se dočkal gólu v 59. minutě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Byl to dobrý zápas, kluci k tomu dobře přistoupili. S tím jsme spokojení, ale je to jenom příprava, uvidíme příští pátek. Nemůžeme to přeceňovat. Bylo ale dobře, že tam byly i emoce, protože ono už to takhle bude pořád. Dobře nás to prověřilo.“