Report ze zápasu OLO vs. PRE (1:3)

HC Olomouc

logo

1:3

(0:0, 0:0, 1:3)

logo

HC ZUBR Přerov

Hned zkraje utkání měli domácí obrovskou příležitost. Po zmatcích u přerovské branky se kotouč odrazil na zadní tyč, kde číhal Šulgan, jenže své zakončení bekhendem poslal nad břevno. Další příležitost si vypracoval sám Ruda, který dvěma rychlými kroky přebruslil obránce podél mantinelu a po drzé kličce do slotu vypálil na vyrážečku brankáře Vojtka. Přerovský strážce svatyně předvedl neskutečný zákrok při vlastním oslabení, kdy se puk odrazil od jeho ruky přesně na hůl Izáka, jenže dorážku olomouckého hráče do odkryté klece zastavil na brankové čáře hokejkou. Dobývání pokračovalo i nadále. Po nahození Bohatého vznikl u Vojtka obrovský zmatek, kterého svižně využil Pastrnek a ranou z otočky orazítkoval levou tyč. Největší šanci Přerova měl na holi unikající Halík, ale těsně před zakončením mu přizvedl hokejku dobruslující Bohatý.

Druhou část poznamenala častá vyloučení. Po vysoké holi Pastrnka zůstal u mantinelu ležet Hanák a rozhodčí udělil domácímu hráči čtyřminutový trest. Přerovští neúprosně ostřelovali domácí svatyni, často zkoušeli i přihrávku na teč mezi kruhy, ale většina jejich pokusů končila mimo. Svou šanci měla i Mora, když Ruda přesně vystihl pas obránců na modré čáře a sám vyrazil vpřed, jenže mu nakonec chyběla rychlost. Zubři zahrozili i v další početní převaze, kdy před brankou stojící Kolařík skvěle tečoval nahození do betonu Valenty. Na druhé straně se do samostatného úniku probojoval Izák, Vojtek však jeho bekhendovou kličku přečetl.

Na startu třetí periody domácí využili zbytek dvojnásobné přesilovky. Ungr posunul po modré čáře kotouč na Panáčka, který z první vypálil a šikovná teč Stanislava Rudy skončila až pod břevnem. Do necelé minuty ale bylo vyrovnáno. Ve vlastním oslabení se zjevil před Valentou Ondřej Kolařík, na jehož kličku mezi betony byl domácí gólman krátký. Koncovku nejvíce ovlivnil pětiminutový trest za faul mimo hru, ve kterém Přerov dvakrát udeřil. Nejprve vymetl Marian Koblížek z mezikruží přesně levou šibenici, a pak se po povedené žabičce do slotu nadvakrát prosadil Daniel Šindler. Po otočce slaví vítězství 3:1 Zubři.

OHLASY

Martin Ekrt (HC Olomouc): „Problémem byla disciplína v zápase. Pak jsme se museli přizpůsobit hře jejich, a když hrajete ve čtyřech nebo ve třech, chybí ve hře kontinuita jako při hře pět na pět. Pak i výkon byl, až na gólmana, špatný. Bez disciplíny se hrát nedá.“

Pavel Neuman (HC ZUBR Přerov): „Bylo to samozřejmě přípravné utkání, kdy dostává příležitost širší kádr hráčů jak na první straně, tak i na straně druhé. První třetinu jsme měli trošku slabší, soupeř měl více šancí. Od druhé třetiny se to malinko překlopilo, díky přesilovým hrám jsme měli více šancí my a ve třetí třetině se nám povedlo zápas zlomit.“