Report ze zápasu OLO vs. HKM (3:2)

HC Olomouc

logo

3:2

(1:0, 1:0, 1:2)

logo

Mountfield HK

Zpočátku dostali šanci v přesilové hře Hanáci, nedokázali si však vytvořit žádnou větší šanci. Následně se karta obrátila a v první periodě odehrál Hradec ještě šest minut v početní převaze. Ani jeden z týmů se dlouho neprosazoval, dokud před odchodem do šaten neudeřila Mora. Marek Compel nabil na levý kruh Adamu Drábkovi, jenž prudkou střelou propálil gólmana Vojtěcha Mrázka.

Zkraje druhé periody se vpřed hnal hradecký Matěj Havlíček, jenž z levé strany pouze orazítkoval tyč domácí svatyně. Vyrovnanou hru strhla Olomouc znovu na svou stranu až v samotném závěru třetiny. Jakub Belan si od zadního mantinelu povyjel před branku a šikovnou tečí usměrnil nahození Matěje Smýkala až do sítě.

Ještě lépe to pro Hanáky vypadalo ve třetí části hry, když zvýšili svůj náskok na rozdíl tří branek. Nejprve ubránili vlastní oslabení, a pak se hned vrhli do přečíslení dva na jednoho, které přesně zakončil Lukáš Bošek. Hradec Králové se však nevzdával a po chvíli dokázal snížit. V signalizované výhodě ukázal důraz na brankovišti Jakub Aschenbrenner. Navíc už v početní převaze vstřelil kontaktní branku z levého kruhu přesný Matěj Beneš a bylo zaděláno na drama. Ani při risku bez brankáře ale Mountfield nedokázal vyrovnat a Olomouc uhájila těsnou výhru 3:2 až do konce.