Report ze zápasu OLO vs. PLZ (2:4)

HC Olomouc

logo

2:4

(0:2, 1:2, 1:0)

logo

HC Škoda Plzeň

Utkání započalo tlakem hostů, kteří zaměstnávali Müncha, jenž likvidoval jejich pokusy. Při vyloučení Peška se před Morou otevřela možnost otevřít skóre. Nadějné šance ale zmařilo vyhození hostů. Iščenko za sekaní poslal Škodovku opět do oslabení, z toho však vytěžili jeho spoluhráči gól. Při přečíslení skórující Jakub Šiler v pádu vystřelil a pokus nejproduktivnějšího hosta doplachtil mezi tři tyče. Padesát vteřin před koncem třetiny bylo na plzeňské straně opět veselo. Střelu Jiřího Matějky sice Münch vyrazil, puk se ale obloučkem dostal do sítě.

Do druhé části vstoupila Plzeň bleskovým gólem po 56 vteřinách. Z levé strany jedoucí Ondřej Pešek měl po krátkém nápřahu přesné zakončení k levé tyči Münchovy branky. Ve 27. minutě udeřila poprvé Olomouc. Po mantinelu dostal kotouč na čepel hole Adam Panáček stojící před modrou čárou. Olomoucký zadák nic neřešil a okamžitě vypálil přesně za Lokajíčkova záda. V 38. minutě při vyloučení Panáčka trvalo Plzni proměnit přesilovku jen 12 vteřin. Osamocený Jakub Šiler překonal Müncha ranou do pravého růžku jeho svatyně.

Když na trestnou lavici usedl olomoucký Stratil, bránila se Mora ve čtyřech. Nakonec však ve čtyřech dokázala stejně jako soupeř skórovat. Plzeň ztratila puk na své modré čáře, Michal Tomeček přebruslil všechny a ranou k pravé tyči snížil na rozdíl dvou branek. Víc už toho ale ani jedna strana nepředvedla. Mora to zkoušela v závěru v šesti lidech, výhodu znásobila při své přesilovce. Tento tah však drama v závěru nepřinesl, a proto tři body si na dalekou cestu odváží Plzeň.