Report ze zápasu PCE vs. OLO (8:1)

HC Dynamo Pardubice

logo

8:1

(3:0, 2:1, 3:0)

logo

HC Olomouc

Celých osmnáct minut držela v úvodní části Mora bezbrankový stav, poté ale přišla smršť pardubických tref. Nejprve se v přesilovce po rychlé souhře dostal kotouč až k Tomáši Hebkovi, o chvíli později vyslal přesnou ránu k levé tyči Adam Fiala a třetí zásah během necelých devadesáti vteřin přidal Dominik Pavlata. Do druhé části hry vystřídal Frgála v brance Marian Münch.

Dynamo však neubíralo z obrátek a i druhého gólmana přivítalo trefou, při signalizované výhodě skóroval Jiří Štěpánek. Poté však ukázali svou sílu i Hanáci, konkrétně třetí útočná formace. Po svižném pasu Rudy totiž zakončoval Adam Havel. O necelé dvě minuty však bylo manko znovu čtyřgólové, po rychlé dorážce se prosadil Tadeáš Kalužík.

Definitivní pojistku na výhře přidalo Dynamo hned zkraje posledního dějství. Adrian Gromadzki propasíroval kotouč přes bránícího beka na pravý kruh, odkud zamířil Jiří Štěpánek do poloodkryté klece. O chvíli později navíc předvedl své individuální umění bek Martin Švec a po průniku propálil i Müncha. Těsně před sirénou pak upravil na konečných 8:1 z pohledu domácích v přesilové hře Tadeáš Kalužík. Tři body tak zůstávají na východu Čech.