Report ze zápasu OLO vs. CEM (2:5)

HC Olomouc

logo

2:5

(0:2, 1:0, 1:3)

logo

HC České Budějovice

První třetina nabídla dohromady osm vyloučení, každá strana zamířila na trestnou lavici čtyřikrát. Dlouho se na první výraznější šanci čekalo. Tu měl až v jedné z českobudějovických přesilovek Adam Sochor, který usměrnil vyražený kotouč do sítě. V závěru úvodního dějství mohl srovnat Koudelný, který si krásně najel před bránu, jenže těsně minul. Motor tedy trestal. Z levého kruhu poslal kotouč za brankáře Frgála útočník Michal Kusak.

V prostřední části se domácí zvedli, mnohem častěji pobývali před bránou Českých Budějovic. Odměněni byli v 29. minutě, kdy si nejprve Tomeček vyměnil kotouč s Lukášem Boškem, přičemž ze vstřelené branky se radoval druhý jmenovaný. Na konci druhé třetiny Motor zahrozil, v tu chvíli ale byla branka Olomouce posunuta. Posléze hrála Mora přesilovku, která zůstala neproměněna.

A tak hosté na začátku třetí periody trestali. Hned po buly se kotouč dostal k Alexandru Remešovi, jenž vymetl šibenici. O pár desítek sekund později vybídl Hoch před bránou volného Matyáše Humeníka, který jen nastavil hokejku a jel se radovat. V dalších minutách se Olomouc zvedla i díky dvěma přesilovkám, jenže tříbrankové manko bylo až příliš velké. V 54. minutě se po krásné akci o snížení postaral Jakub Koudelný, nicméně poslední slovo měly České Budějovice. Do prázdné branky upravil na konečných 2:5 Radek Tomas.