Report ze zápasu OLO vs. ZLN (4:0)

HC Olomouc

logo

4:0

(1:0, 2:0, 1:0)

logo

PSG Berani Zlín

Úvodní minuty byly v plecharéně velice opatrné, na první větší šanci si diváci museli dlouho počkat. Zlín měl v první části k dispozici dohromady tři přesilovky, které ale jistě hrající Hanáci přečkali. Pouhých šest sekund před sirénou tak mohl otevřít skóre Michal Tomeček, který si najel mezi kruhy na přihrávku Burkova a kotouč propasíroval za brankáře Uherka.

Na začátku druhé periody usedl na trestnou lavici zlínský Vašíčko. Kohouti v přesilové hře trestali, když Adam Drábek posunul touš na vrchol levého kruhu, odkud přesně zamířil Adam Turek. Zhruba v polovině utkání se v oslabení dostal do velké šance Tomeček, svůj samostatný únik ale gólově nedotáhl. Tomeček měl ve druhém dějství ještě dvě velké šance. Nejprve pálil z pravého kruhu do vyrážečky, poté si v dalším úniku brankáře už položil, jenže hrací předmět nezvedl. To už ale bylo za stavu 3:0, svou druhou branku v utkání zapsal v čase 38:27 Adam Turek.

Do třetí dvacetiminutovky tak mohla Mora vstoupit v klidu. Ve 48. minutě se k zakončení z kruhu dostal Čechmánek, který měl před sebou poloprázdnou bránu a Frgál už ležel, jenže zlínský útočník trefil před sebou stojícího obránce. Záhy hráli Berani další přesilovku. Před ní si vzali oddechový čas a ve velmi brzkém čase odvolali brankáře, jenže právě to potrestal vyhozením dva metry před vlastní modrou čárou Ondřej Šotkovský. V úplném závěru vytáhl Dominik Frgál několik vynikajících zákroků, a proto čisté konto udržel naprosto zaslouženě. Olomoucká juniorka porazila tu zlínskou 4:0.