Report ze zápasu JIH vs. OLO (5:2)

HC Dukla Jihlava

(2:1, 1:1, 2:0)

Hned v úvodu zápasu dostali mladí kohouti k dispozici přesilovku, kterou ovšem nedokázali proměnit. Následně se hrálo spíše před olomouckou brankou, kde se domácím podařilo skórovat díky spolupráci Kytky a kapitána Ondřeje Chvátala. Stejná dvojice se podílela i na druhém gólu Dukly, tentokrát s přehozenými rolemi. Chvátal našel před bránou volného Daniela Kytku, kterému se napodruhé podařilo překonat brankáře Jareše. Olomouc se první branky dočkala ve vlastním oslabení. Hubáček poslal do úniku Tomáše Pekra, který se nemýlil a přesnou střelou k tyči snížil.

V prostřední části utkání se hra vyrovnala a na obou stranách jsme mohli vidět dobré šance. Ve 27. minutě předvedl výbornou individuální akci Alexej Kubát. Na modré čáře vybojoval puk a dostal se do brejku. Napoprvé brankáře nepřekonal, ale z následné dorážky už dostal kotouč přes lapačku a bylo vyrovnáno! Příznivý stav však vydržel pouze šest minut, kdy se po přihrávce Chvátala prosadil Štěpán Adamec.

Hanáci měli na začátku poslední periody šanci vyrovnat v přesilové hře, ale nevyužili ji. Ve 45. minutě se znovu radovali jihlavští mladíci. Zmrhal poslal puk na Ivana Volodina, který se prořítil přes půlku hřiště kolem olomouckého obránce a střelou k tyči zajistil Dukle dvoubrankové vedení. Ke konci se Mora snažila zvrátit zápas na svou stranu, ale její naději ukončil Viktor Tomica, který skrz klubko těl vsítil kotouč do brány. V poslední minutě ještě olomoučtí mladíci získali po faulu domácích trestné střílení, Koryčanský však proti Bicanovi neuspěl.