Report ze zápasu LIB vs. OLO (2:3)

Bílí Tygři Liberec

2:3p

(1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Hned zkraje utkání projel až do zajímavé střelecké pozice Jayce Hawryluk, jenž na dlouhou hůl zakončoval velmi nebezpečně, avšak rovnoběžně poslal kotouč jen skrz Konrádovo brankoviště. Chvíli poté se však připomněla také Mora, zajímavý pas z levého kruhu mířil přesně na zadní tyč, kde mohl za Krále zamést puk Knotek, jenže pouze promáchl.

První branka padla až v 9. minutě, kdy z levého kruhu nepříjemně pálil Tomáš Filippi, jehož ránu sice Konrád ztlumil, ale puk mu proskákal za záda a zůstal ležet nehlídaný přesně na brankové čáře. V té chvíli se zorientoval nejrychleji Jakub Rychlovský, jenž se vytočil zpoza klece a svižnou dorážkou otevřel skóre. Těsně před první sirénou se pak prodral do samostatného úniku Michal Birner, ale s bekhendovým zakončením na sebejistého Konráda nevyzrál.

Mora se hnala za vyrovnáním a začala zatápět pod kotlem. Najíždějícího Lukáše Anděla ještě Král vychytal lapačkou, ale neustále musel zůstat ve střehu. Při akci Karla Pláška hrálo ve prospěch domácích i štěstí, olomoucký útočník totiž skvěle vybruslil zpoza branky až do slotu, jenže z vyložené pozice nezakončil do odkryté sítě.

Následně zatlačil také Liberec a přidal trefu číslo dvě. Adam Najman z levého kruhu posílal křížem pas na Tomáše Fillipiho, jenž našel na zadní tyči najíždějícího Martina Faška-Rudáše. V přesilovce pět na tři se však Hanáci dostali zpátky na dostřel. Rok Macuh velmi nepříjemně dorážel před svatyní Krále a kotouč se nakonec odrazil před nehlídaného Jakuba Navrátila, jenž pohotově usměrnil kus černé gumy do sítě.

Na začátku třetího dějství vystřídal Branislava Konráda v brankovišti Jakub Sedláček, který měl před sebou velmi těžký úkol. Po chvíli na ledě musel být v permanenci, přesilovku Tygrů ale sebejistě ustál. Na druhé straně využil pomalého přístupu domácích beků Jan Bambula, který se několikrát protlačil k dorážce vlastní střely, jenže nedokázal procpat kotouč skrz klečícího Krále.

Závěrečný hon za vyrovnáním komplikovaly dvouminutové tresty, díky kterým se Liberec herně uklidnil. Navíc mohl přidat třetí zásah, když po rychlé kombinaci pálil do poloprázdné branky Martin Faško-Rudáš, jenže v rozhodujícím momentu byl zablokován Michalem Kuncem. I v oslabení Olomouc zahrozila, Klimek se natahoval do kličky podél betonu, jenže v pádu už nezakončil. V poslední minutě se však Mora přeci jen dočkala. Liberecká obrana nepokryla před brankou stojícího Jana Bambulu, který proměnil hru bez brankáře díky přesné ráně mezi betony, a tak nás pod Ještědem znovu čekalo prodloužení.

I druhé prodloužení mělo na severu Čech stejného hrdinu. Jakub Orsava okamžitě po přechodu modré čáry vypálil na Krále, jenž kotouč škrtl lapačkou, jenže se kus černé gumy pomalu snesl až za brankovou čáru. Po povedené otočce tak Hanáci poráží Bílé Tygry i podruhé a na Hanou si odváží postupový mečbol.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Hosté hráli velmi dobře, byli jsme po minulém zápase lepší, nebezpečnější do útoku a vypracovali jsme si spoustu brankových příležitostí. Samostatné úniky, pět, šest za ty dva zápasy bez jediného proměnění, to je už trošku frustrující. Soupeř proměnil pět na tři, my jsme měli daleko delší přesilovku pět na tři, ale neproměnili jsme. Měli jsme v závěru další dvě přesilové hry, které mohly zápas zlomit na naši stranu, jak jsme k tomu přistoupili, každý viděl. Tam se ten zápas zlomil. Bohužel v posledních vteřinách jsme si nezasloužili ubránit náskok, protože jsme trestuhodně a nesmyslně nepokryli hráče na brankovišti a v prodloužení po takovém výkonu zápasy takhle dopadají.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Začali jsme stejně jako v prvním zápase, dobře jsme bruslili, ale udělali jsme v první třetině chybu ve středním pásmu a Liberec nás potrestal. Potom z přesilovky zvýšil na 2:0. My jsme si vytvářeli docela dost příležitostí, ale bohužel jsme je neproměňovali, a potom nám to tam padlo ve třetí třetině. Tou proměněnou přesilovkou pět na tři nás to trošku nakoplo. V prodloužení to jsou takové góly, které padají. Jsme ale rádi za vítězství, myslím si, že jsme si ho zasloužili. Hráli jsme opravdu dobře.“