Report ze zápasu OLO vs. LIB (3:4)

3:4

(0:1, 3:1, 0:2)

Bílí Tygři Liberec

Na začátku zápasu se před Dávidem Hrenákem objevil Jakub Navrátil, ze skvělé palebné pozice ovšem trefil jen pravý beton. V čase 5:32 vznikla v olomouckém brankovišti nepřehledná situace, kterou vyřešil Jaroslav Vlach pohotovou dorážkou přes ležícího Sedláčka. Jako první hledal odpověď Pavel Musil, ostrý pokus z vrcholku kruhu namířil pouze do betonu soupeřova brankáře.

Ve druhé polovině dvacetiminutovky začali hlavní sudí udělovat tresty. Kohouti hráli téměř pět a půl minuty v oslabení, pár chvílí se dokonce museli bránit ve třech. Všechny náročné momenty však zvládli skvěle, a ještě navíc vyslali Jana Knotka do úniku. Bekhendové zakončení olomoucké stálice ale postrádalo razanci.

Druhou část hry otevřel Sedláček fantastickým zákrokem proti ráně Jakuba Rychlovského. Hned nato zahrozila také Mora, David Škůrek od modré čáry orazítkoval jen brankovou konstrukci Liberce.

Psala se 29. minuta, když se červenobílí konečně prosadili. Nahození Dalibora Řezníčka z dálky se šikovně odrazilo od zadního mantinelu až k Hrenákovi, jenž si černou pryž sám sklepl za brankovou čáru. Za minutu našel Pavel Musil opět připraveného Dalibora Řezníčka na modré. Urostlý zadák tvrdou pumelicí do horní poloviny soupeřovy klece využil druhou přesilovku Olomouce v klání.

Vedení domácích ale netrvalo dlouho. Na konci 32. minuty se kotouč odrazil od Sedláčkovy brány přímo na hůl Michala Bulíře, který černou pryž pohodlně zametl mezi nohy maskovaného muže. Přesto do kabin odcházeli spokojenější svěřenci Jana Tomajka. Před závěrečnou sirénou Lukáš Klimek posunul hrací předmět na Davida Škůrka, jehož rána z první se od Silvestera Kuska odrazila přímo k pravé tyči.

Ve třetí třetině čekalo Hanáky další oslabení, proti nebezpečné ráně musel Sedláček použít vlastní masku. Červenobílí nakonec hru v početní nevýhodě zvládli, ovšem v čase 49:16 našel Tomáš Filippi volného Lukáše Dernera mezi kruhy. Čtyřicetiletý forvard šikovně nasměroval střelu mimo Sedláčkův dosah a bylo vyrovnáno.

Vzápětí měl gólman Mory další práci. Nahození Oscara Flynna se odrazilo příhodně pro Jayce Hawryluka, nicméně ten z bezprostřední blízkosti zcela odkrytou klec netrefil. Následně Marek Zachar ujel ve vlastním oslabení do úniku a přesně zakončil pod horní tyč.

Do rychlého brejku se zanedlouho vydal i Michal Bulíř, gólman kohoutů za pomoci svých spoluhráčů šanci soupeře zneškodnil. Olomouci tentokráte risk bez gólmana nevyšel, hosté tak ještě konec sezóny odvrátili.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Už od začátku to nebylo z naší strany takové jako ty předchozí zápasy. Ve druhé třetině jsme to otočili, musím říct, že tam jsme měli dobré momenty. Bohužel jsme to vedení ve třetí třetině neudrželi, je to hrozná škoda. Zítra pokračujeme, musíme se zlepšit.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Dnes jsme viděli další extrémně vyrovnaný zápas. My jsme k tomu výkonu z domácího ledu přidali ještě větší urputnost a týmový výkon. Myslím si, že jsme tahali za delší konec, i když samozřejmě domácí byli podporováni fantastickými fanoušky. Pomohly nám speciální týmy, dokonce jsme jeden dali v přesilovce soupeře. Zaslouženě jsme byli o gól lepší.“