Report ze zápasu OLO vs. CEM (2:4)

HC Olomouc

logo

2:4

(2:1, 0:2, 0:1)

logo

HC České Budějovice

Do zápasu vstoupily lépe České Budějovice, které vedly už po 66 vteřinách hry. Hosté se dostali do pásma a zpoza branky Tomas nahrál na Marcela Kříže, jenž stál před Frgálem osamocen, trochu si popojel dál a střelou do levého rohu otevřel skóre utkání. Pro Motor mohlo být ještě lépe, když ve 14. minutě hráli hosté přesilovku 5 na 3. Výhodu nevyužili a domácí posléze udeřili dvakrát během padesáti vteřin. Jakub Koudelný se nejprve trefil v čase 16:12, když jej našel Turek. Při druhé gólové situaci chtěl Belan v bezprostřední blízkosti vyzkoušet svá mířidla, avšak našel volného Kamila Drábka. Než se Mařík stihl přesunout, lovil ze své sítě puk.

Ve 32. minutě jel Štěpán Hoch sám na Frgála, v samostatné akci byl však faulován a sudí nařídili trestné střílení. To faulovaný hráč hostů proměnil, šikovným pohybem zasunul kotouč za záda Frgála. Obrat Motor dokonal 17 vteřin před druhou sirénou. Frgál byl pod palbou šancí a příležitostí. Ve zmatku před ním se kotouče ujal Michal Kusak, přičemž gólman domácích se nestihl přemístit, aby mohl na střelu reagovat.

Ve třetí části utkání měly vetší aktivitu České Budějovice, Frgál ale stále držel Olomouc v jednogólovém kontaktu. Ten už se nepovedlo udržet v čase 53:11, kdy si kapitán Motoru Richard Pitel najel do lepšího postavení a vymetl pavučinku levého rohu branky Olomouce. Ve hře Mory bez gólmana neměli domácí kohouti potřebný tlak a ani odveta se tak domácímu celku nezdařila.