Report ze zápasu PRE vs. OLO (3:0)

HC ZUBR Přerov

logo

3:0

(0:0, 2:0, 1:0)

logo

HC Olomouc

Zápas začal ve velmi opatrném tempu, zároveň jsme na obou stranách mohli vidět řadu nepřesností a nejistých nahrávek. Následně dostaly oba týmy k dispozici několik přesilových her, žádnou z nich se jim však nepodařilo zužitkovat. Největší šanci první třetiny měl v poslední minutě přerovský Hradil, branku však přestřelil a skóre tak zůstalo bezbrankové.

Druhou třetinu odstartovali Zubři gólem. Ve 22. minutě se na modré čáře napřáhl Jan Billa a přes skrumáž těl trefil přesně do levého růžku. Přerov byl poté více na puku a díky aktivnější hře zvyšoval na 2:0 Dan Bárta, který se ke kotouči dostal po nepřesné kombinaci Hanáků a napodruhé překonal Frgála. Olomouc jako by obdržené góly nakoply, hra se přesunula před Žurkovu branku. Ze svého tlaku však mladí kohouti nedokázali vytěžit žádnou větší šanci.

Do poslední třetiny nastoupila Mora se ztrátou dvou branek. Hned zpočátku dostala příležitost ke snížení v přesilovce. V té si vypracovala dvě velké šance, Žurek však domácí podržel. Deset minut před koncem základní hrací doby šli Zubři do třech, ani tuto pobídku však Olomouc nevyužila. Ke konci zápasu kohouti zmařili zbytky své naděje dvěma vyloučeními hned po sobě. V oslabení pak olomoucký obránce nešťastně srazil do vlastní brány přihrávku Jana Hanáka a tím bylo rozhodnuto.