Report ze zápasu OLO vs. LIB (3:5)

3:5

(1:1, 1:2, 1:2)

Bílí Tygři Liberec

Lepší vstup do utkání měl Liberec, který byl už v první minutě velmi aktivní. Filippiho ránu nejprve zablokoval obránce, následně se už činil Sedláček. Po 65 vteřinách hry šli hosté do vedení. Adam Najman získal odražený kotouč a před brankovištěm jej zametl do klece - 0:1. O chvíli později dostal puk proti hokejce Ondrušek, jehož dělovka orazítkovala pouze zadní mantinel. V 6. minutě našel Sirota před bránou volného Orsavu, bekhendové zakončení autora dvou vítězných branek této série zastavil Hrenák.

Poté měli kohouti k dispozici přesilovku pět na tři, ale branku z ní nevytěžili, přestože velkou možnost měl Navrátil. Mrzet to ale Moru nemuselo, neboť na začátku 10. minuty Lukáš Nahodil chytře odrazil kotouč od masky Hrenáka a zpoza liberecké klece skóroval - 1:1. Liberec mohl odpovědět záhy, když si na vrchol kruhů najel Budík, jehož ránu zastavil Sedláček. V závěru třetiny zamířili do přečíslení dvou na jednoho Orsava s Musilem, přičemž první jmenovaný nechal vyniknout Hrenáka. V závěru úvodní části Bílí Tygři neproměnili přesilovku.

První příležitost ve druhé části měl Orsava, kterého ale vyrážečkou vychytal liberecký brankář. V čase 24:42 se hosté podruhé v utkání dostali do vedení. Za obranu Mory si najel Kelly Klíma, jenž v samostatném úniku nedal Sedláčkovi šanci - 1:2. Štěstí měl domácí celek v přesilovce hostů, když Rychlovský nabil Faško-Rudášovi, který napálil horní tyč. Ve 28. minutě ale znovu bylo srovnáno. Káňa vybojoval kotouč a předal jej Orsavovi, jenž přistrčil na hůl Adama Rutara. Zadák s číslem 4 na zádech se nemýlil - 2:2.

V dalším průběhu hry začaly přibývat potyčky na obou stranách. Ve 35. minutě, kdy rozhodčí signalizoval Navrátilovo vyloučení, se do šance dostal Knot, kterého Sedláček zastavil. V následné početní výhodě Tygrů se olomoucký gólman blýskl u brankové čáry, na dorážku Michala Birnera ovšem nestačil a tým Filipa Pešána znovu vedl - 2:3. Na konci druhé periody hrála Mora přesilovku. Orsava chytře vybídl na pravém kruhu Káňu, proti kterému se ale Hrenák přesunul. Do kabin tak odcházeli spokojenější Severočeši.

Začátek třetí části Hanáci nezachytili. Okolo brány nechali kroužit Michala Bulíře, který hosty poslal do dvoubrankového vedení - 2:4. Následně vypálil Kunc do Hrenákovy lapačky, v tlaku před brankovištěm neuspěli Klimek s Knotkem. Zvýšit vedení Liberce mohl Flynn, jenž v přečíslení přestřelil. Mora tak vzápětí trestala, když prudkou střelu z pravého kruhu vyslal David Škůrek - 3:4. Kohouti byli následně při chuti. Sirota od modré čáry napálil Hrenákovu lapačku, následně zamířili na trestnou lavici Birner s McCoshenem.

Jenže krátkou dvojnásobnou přesilovku Olomouc nevyužila a záhy se musela bránit početní převaze soupeře, ve které Hawryluk minul prázdnou bránu. Zhruba šest minut před sirénou znovu ukázal svou rychlost Zachar, který přebruslil Sirotu, avšak na Sedláčka si ani nadvakrát nepřišel. Další přesilovku měli domácí k dispozici ve chvíli, kdy Vlach vyhodil kotouč do ochranné sítě. Šanci v oslabení ovšem měl Zachar a na druhé straně se neujala rána Pláška. V úplném závěru potvrdil liberecké vítězství gólem do prázdné svatyně Martin Faško-Rudáš - 3:5.

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Hrozně brzy jsme prohrávali 0:1 a neustále jsme výsledek dotahovali. Stálo to hodně sil. Přesilovkou jsme si bohužel nepomohli a dnes jsme navíc měli tři vyloučení v útočném pásmu, což stojí hodně sil, i když to ubráníte. To byly takové momenty, které rozhodly o tom, že Liberec tento zápas vyhrál.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Za mě další z extrémně vyrovnaných zápasů. Oba týmy tomu dávají všechno, co mají. Bylo velmi důležité, že jsme dvakrát ubránili oslabení tři na pět a pomohli jsme si jednou přesilovkou. Na konci jsme po urputném souboji dali do prázdné brány. Jsem rád, že se tým po zápasech doma nastavil na atmosféru play-off. Nese to ovoce, jsme za to odměněni dvěma výhrami.“