Report ze zápasu OLO vs. PRE (5:1)

5:1

(0:0, 2:1, 3:0)

HC ZUBR Přerov

Úvodní buly zápasu sice získali domácí, ovšem kvůli špatné přihrávce se puku ujal Přerov. Zubři byli ze začátku utkání aktivnějším týmem, ale ve třetí minutě je přibrzdilo vyloučení Hanáka za hákování. Kohouti se během přesilovky však k žádné akci, která by vážně ohrozila Mokryho branku, nedostali.

Po ubráněném oslabení se také hosté snažili dobýt soupeřovu svatyni. Nejblíže otevření skóre byl Hotěk, který tečoval Hradilův pas do protipohybu olomouckého brankáře. Ovšem obrana Mory byla v pozoru a kutálející se kotouč do odkryté klece zastavila těsně před brankovou čárou. Do konce první třetiny se hra přelévala z jedné strany na druhou, skóre však zůstalo neměnné ani po nabídnuté přesilové hře ke konci třetiny po vyloučení Musila za nedovolené bránění. Do šaten tak šly týmy za nerozhodného stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny se hnal kapitán domácích do samostatného úniku, avšak byl faulován, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal sám faulovaný Jakub Navrátil, jenž po bekhendové kličce zavěsil kotouč pod horní tyč přerovské branky a poslal Moru do vedení 1:0. Následně došlo k vyloučení přerovského hráče, a tak měli domácí výhodu přesilové hry. Musil si s kotoučem najel mezi kruhy, odkud poslal přesnou trefu pod horní tyč, ovšem Mokry stačil pohotově zakročit lapačkou.

Zubři se však dopustili dalšího nedovoleného zákroku a nabídli kohoutům přesilovku pět na tři. Tu již olomoučtí dokázali zužitkovat, když v čase 23:41 sklepl Jakub Orsava puk z výšky mezi tři tyče. Také hosté si následně zahráli několikrát v početní výhodě. Při třetí přesilové hře se rána od Pšurného odrazila k Radkovi Čípovi, který dostal kotouč za Zhukova záda a snížil tak vedení domácích na 2:1.

Závěrečnou dvacetiminutovku otevřeli domácí přečíslením dva na jednoho. Před Mokrym se objevil zcela osamocený Orsava, který si přerovského brankáře sice položil, nicméně přes jeho zvednutý beton už kotouč přehodit nedokázal. Mezeru mezi betony brankáře hostí poté našel v čase 43:34 Jan Káňa, domácí tak znovu odskočili na rozdíl dvou branek.

Ve 48. minutě došlo ke střídání přerovských brankářů, kdy Vojtěcha Mokryho musel nahradit Martin Vojtek. Po dvou minutách od vystřídání gólmanů Olomouc opět skórovala. Do přihrávky od Musila vložil hůl Jan Káňa, který tak střelu usměrnil za Vojtkova záda. Následně došlo k vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov za podrážení. Nedovolený zákrok tentokrát potrestal Martin Kohout a navýšil vedení Mory na 5:1. Konec zápasu se odehrával v početní převaze pro domácí, ale přerovští již nedovolili změnu stavu.

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Byly těžké podmínky. Utkání se kvůli festivalu trochu zdrželo, nicméně kluci k tomu přistoupili dobře. První třetina byla taková vlažnější. O přestávce jsme klukům řekli, aby více stříleli. Využili jsme tlaku v přesilovce pět na tři, na jejímž konci jsme dali gól. Poté jsme odehráli pár oslabení, staly se tam nějaké taktické chyby, a tak jsme se dostali pod tlak. Ve třetí třetině jsme hráli dobře, byly tam vidět věci, na kterých teď pracujeme. Kluci do toho dali všehno, můžeme být spokojení.“​

Michal Mikeska (HC ZUBR Přerov): „Byla to pro nás skvělá konfrontace, každý z hráčů se na individuální bázi mohl srovnat s extraligovým hokejem. Do třetí třetiny jsme vstupovali s jednobrankovým mankem, což je pořád berné. V poslední třetině byl už ale rozdíl mezi extraligou a Maxa ligou velmi markantní, tam už jsme byli na kolotoči. Nicméně šlo o perfektní zápas, za který jsme moc vděční. Ohledně Vojty Mokreho zatím informace nemáme, podle průběhu jsme ale viděli, že to asi moc dobré nebude.“