Report ze zápasu OLO vs. TRI (2:0)

2:0

(0:0, 1:0, 1:0)

HC Oceláři Třinec

Zápas s Třincem začal ve vysokém tempu. Oba týmy si už v prvních minutách vypracovaly solidní šance, které ale ani jeden z nich neproměnil. Obzvlášť obdivuhodný byl zákrok Machovského betonem, který tak zlikvidoval střelu soupeře z předbrankového prostoru do prakticky odkryté klece.

V páté minutě si Mora vyzkoušela první přesilovou hru, tu ale využít nedokázala. Následně si oba týmy vytvořily pár dalších šancí ve hře pět na pět, ale nic výrazného dlouho k vidění nebylo. Ve 14. minutě hráli Olomoučtí dlouho v šesti bez gólmana při signalizovaném vyloučení. Křižná přihrávka z levého kruhu na Pláška u pravé tyče byla hodně slibná, ten ale pálil pouze do boční síťky.

O chvíli později, už při klasické přesilovce, tečoval kotouč přímo před Mazancem Anděl, ale ani jeho kotouč nakonec do branky nezapadl. I druhá přesilovka Mory tak zůstala neproměněna. 15 sekund před koncem ještě Hanáci faulovali, do kabin tak šli za stavu 0:0, ale s vědomím, že budou muset začínat druhou periodu ve čtyřech.

Přesilovou hru na počátku druhé třetiny Hanáci ale výborně ubránili. Zápas pokračoval podobném tempu, jako v první třetině. Ve 28. minutě si hosté vyzkoušeli druhou přesilovku, v ní hodně dali obraně Hanáku hodně zabrat. Machovský dokonce zasahoval maskou. Třicet sekund před koncem početní výhody se dostal na druhé straně jeden z Hanáků sám před branku, ale zakončil pouze do betonu Mazance.

Po návratu do plných sil začali opět chvíli diktovat tempo zápasu Olomoučtí. Fridrich se v jednu chvíli protáhl kolem soupeře u levého mantinelu a nabruslil si až k brance, své sólo zakončil střelou bekhendem těsně vedle vzdálenější šibenice. Na druhé straně se dostal po chybě domácích ke střele přímo ze slotu Hrehorčák, ale i tuto ránu fantasticky zlikvidoval Machovský.

V čase 36:52 se diváci v Plecharéně konečně dočkali úvodní branky zápasu. Kunc vyslal kotouč na volného Jakuba Orsavu, který Mazance překonal skvělým bekhendovým zakončením. Do třetí periody tak šli Hanáci s mírným náskokem. Ten si dlouho udržovali. Třinec začal okolo 48. minuty znovu dost tlačit, Machovský ale předvedl dalších několik skvělých zákroků.

A pak přišla 52. minuta. V čase 51:12 pálil od modré Rutar, jeho ránu ale vynikající tečí usměrnil do branky Petr Fridrich. V 55. minutě si do skvělého postavení na pravém kruhu nabruslil hostující Vrána, olomoucký gólman však dobrou třineckou akci ve vlastním oslabení zkrotil, když kotouč sevřel mezi betony. Slezané necelé tři minuty před koncem odvolali gólmana. Olomouci se nepodařilo najít kotoučem odrytou klec soupeře, jeho tlak ale ustáli fantasticky a dokráčeli si pro vítězství.

Zdeněk Moták, trenér HC Oceláři Třinec: „Musím domácím pogratulovat k výbornému výsledku a výkonu. Obecně to byl velice dobrý zápas z obou stran. My jsme byli v mnohých případech o krok později v situacích, které volaly po zakončení. Nějaké šance jsme měli, hlavně v 5 na 5. Nepomohli jsme si přesilovými hrami. Bez branky nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek. “

Jan Tomajko, trenér HC Olomouc: „Musím říct, že to bylo vyrovnané utkání. Třinec měl na začátku zápasu stoprocentní šanci, Matěj Machovský se dá říct, že chytl gól. To hráče trochu uklidnilo, ten jeho výkon. Hráli jsme dobře. S Třincem se nedá hrát tak, že by neměl žádnou šanci. Šance si vytvořil, my taky. Hráli jsme výborně v obraně potom co jsme dali gól na 1:0. Ta třetí třetina byla, co se týká defenzívy, myslím si výborná.“