Report ze zápasu KLA vs. OLO (7:3)

Rytíři Kladno

7:3

(3:1, 2:1, 2:1)

Ve třetí minutě první třetiny došlo k vyloučení na straně Kladna. Olomouc se nedokázala udržet v útočném pásmu, naopak do protiútoku se dostali Rytíři. Bláha našel najíždějícího Phila Pietronia, který rychlou střelou překonal brankáře Machovského.

Následující tlak kohoutů ale úspěchem neskončil. Ovšem do samostatného úniku se dostal domácí Richard Jarůšek a poslal Kladno do dvoubrankového vedení. Radost Rytířům ale netrvala ani 15 vteřin. V čase 8:15 snížit skóre Karel Plášek. Korenčíkovu střelu Brízgala vyrazil betonem, ale na Pláškovu dorážku už nestačil.

Ve 13. minutě byl vyloučen hostující Řezníček. Akce Smoleňáka s Pytlíkem v síti nekončila. Další dvouminutové vyloučení bylo opět na straně Mory. Přesilovku Kladno využít nedokázalo, ale necelou minutu před koncem úvodní třetiny se dokázal prosadit Ondřej Bláha.

Na začátku druhé třetiny byl vyloučen hostující Rutar. Jágr si v pravém rohu přidržel puk, předal ho Melkovi, ten ho rychle přiklepl na Richarda Jarůška, jenž překonal Machovského. Olomoučtí mohli rychle snížit, ale Brízgala svůj celek podržel. Následně se ke skákavému kotouči dostal jako první Jakub Orsava, který dostal puk nad domácího brankáře.

Po necelých třech minutách udělali hosté chybu a kotouč získal Petr Straka, který přesně zakončil ke vzdálenější tyči. Vyhození z obranné třetiny Kladna zachytil napadající Plášek, jenž bleskovou přihrávkou dostal do tutovky Doktora. Ten stál samotný před brankou, avšak trefil pouze pravou tyč.

Korenčík po vhazování z osy útočné třetiny orazítkoval jen horní tyč. Ihned po dopadu pálil Fridrich, ale opět se ozvala branková konstrukce. Brízgala nakonec kotouč vyrazil těsně vedle tyčky. Do konce druhého dějství ještě proběhlo vyloučení na domácí straně, ale kohoutům se nepodařilo skóre snížit.

Ve 44. minutě Jarůšek našel Melku, ten udělal kličku a měl z části odkrytou branku, ale puk poslal pouze do ochranné sítě. Následující vyloučení Jakuba Orsavy umožnilo rozjel akci Jágrovi, který našel před brankou Melku, jenž orazítkoval pouze levou tyč.

Necelých šest minut před koncem třetí třetiny šli kohouti zkusit hru v šesti bez brankáře. V 55. minutě dostal dvouminutový trest Melka, ale Mora se vůbec k žádné šanci nedostala. V 58. minutě se podařilo snížit Silvestru Kuskovi, ale Kladno dokázalo rychle odpovědět střelou Radka Smoleňáka. Ještě jeden gól přidal pro domácí Jaromír Pytlík.

Václav Skuhravý (Rytíři Kladno): „My jsme do utkání vstupovali s velkým respektem, protože jsme věděli, že soupeř vyhrál pět z posledních šesti zápasů. V první třetině jsme měli štěstí, když jsme dvakrát ujeli sami na bránu. Potom to byl vyrovnaný zápas, jen nám to tam padalo víc. Třetí třetinu jsme chtěli odehrát dobře takticky, což se nám docela povedlo. Olomouc hrála dobře, proto jsme rádi za vítězství.“

Róbert Petrovický (HC Olomouc): „Neměli jsme dobrý začátek, ta první třetina nám absolutně nevyšla. Mrzí nás to, protože jsme na zápas byli dobře připravení, ale udělali jsme pár chyb. Naše obrana trochu stagnovala. Ve druhé části jsme se několikrát dostali do tlaku. Mohlo to být úplně jiné, ale další chyba nás o to připravila. Soupeř byl dnes lepší, musíme se z toho oklepat.“