Report ze zápasu OLO vs. KVA (3:1)

(2:0, 0:0, 1:0)

HC Energie Karlovy Vary

Utkání, které začalo v poměrně vlažném tempu nakopla přesilovka, kterou Hanáci dostali k dispozici. A výhodu dokázali rychle proměnit! Jan Káňa poslal kotouč do předbrankového prostoru, kde se v nastálém zmatku nejlépe zorientoval Martin Kohout a připsal si tak už čtvrtý gól v dresu Olomouce. O čtyři minuty později se po dalším zbytečném faulu Energie opět hrálo 5 na 4 a i tento prohřešek dokázali kohouti potrestat!

Situace svou chaotičností nápadně připomínala první olomoucký gól. Tentokrát byl před brankou nejrychlejší Karel Plášek, který na několikátý pokus dorazil puk za záda Habala. Energie působila po dvou gólech jako opařená a domácí pokračovali v aktivní hře. V 17. minutě dostali hosté možnost vrátit se do zápasu v podobě přesilovky, ve které měl největší šanci Jaks. Jejich výhodu ale ukončil další karlovarský faul.

Do druhé periody vstoupila Mora s dvoubrankovým vedením a zbývající početní výhodou, ve které však tentokrát nedokázala soupeře výrazně ohrozit. Karlovy Vary následně zvýšily svou aktivitu se snahou o snížení skóre. Do šancí se tak dostali Sapoušek, jehož záměr ovšem Machovský vystihl a následně Hanáky po střele Čihaře zachránila branková konstrukce.

Tlak Energetiků přerušila až jejich nedisciplinovanost. V přesilovce mohl Kohout zvyšovat už na rozdíl tří branek, když se objevil osamocený před prázdnou bránou. Kotouč mu ale projel pod holí, a promáchl naprázdno. Ve druhém dějství tak zůstalo skóre beze změny.

Mora se hned na začátku třetí třetiny vrhla do útoku a nedovolovala svému soupeři žádný výraznější tlak. Jejich aktivní forčeking dělal Energetikům problémy a do hry se dokázali dostat až po pěti minutách. Přesto následně dokázali ve 48. minutě snížit na rozdíl jediného gólu. Na konci nenápadné akce stál lotyšský obránce Roberts Mamčics, který překonal olomouckého gólmana střelou mezi betony.

Kontaktní branka vlila Západočechům do žil naději na bodový zisk a Hanáci zažívali perné chvilky. Procházka se sám prodral až před Machovského, který ale kotouč za svá záda nepustil. Hra Mory byla následně poněkud pasivní, čehož hosté využili a usadili se v útočném pásmu. Nedokázali však najít recept na prostřelení Machovského. Minutu před koncem to ještě Západočeši zkoušeli bez brankáře, Martin Kohout ale svým druhým gólem v zápase pojistil výhru Hanáků!

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dnes jsme si pomohli přesilovkama, které nám úplně nejdou a právě i dorážkama. Kluci tak vidí, že góly z přesilovek nejsou jen po hezkých akcích, ale většinou právě takhle. Od druhé třetiny byly Vary určitě lepší. Vyhrávali souboje, všude byli dřív. Ve třetí třetině jsme se taky na moc nezmohli. Dnes jsou pro nás ty tři body zlaté. Kdybychom takhle měli hrát i další zápas, tak už takové štěstí mít nebudeme. Machovský nás dnes hodně podržel.

Pavel Patera (HC Energie Karlovy Vary): Do zápasu jsme nevstoupili úplně nejhůř. Měli jsme tam dvě šance ze slotu, bohužel ani jednou jsme nevystřelili. Jen to tam šmrdláme a pak nám Olomouc ukázala, jak se má hrát hokej. Jejich důraz v předbrankovém prostoru nás dvakrát potrestal. Od druhé třetiny jsme se myslím stali vyrovnaným soupeřem, možná jsme byli i lepší. Podařil se nám tam dotlačit ale jen jeden gól a na víc už jsme se nezmohli.