Report ze zápasu OLO vs. PRE (3:1)

((0:0, 1:1, 1:0))

HC ZUBR Přerov

Do sobotního duelu vstoupily oba celky velmi opatrně, první zajímavější akce byly k vidění až na konci úvodní dvacetiminutovky při přesilovce domácích. Po kombinaci na modré čáře pálil z první Kreutz, jenomže přerovský gólman i přes zakrytý výhled dokázal včas zasáhnout. Zanedlouho dorážel Mičkal pouze do boční síťky Šejbovy svatyně, do šaten se tak odešlo za bezbrankového stavu.

Druhou část hry kohouti odstartovali v početní výhodě, nicméně to byli Zubři, kteří ohrozili soupeřovu klec. Po rychlém průniku po levé straně se kotouč dostal mezi kruhy na Hlávku, jenž z první trefil Pytlovu pohotovou lapačku.

Zanedlouho se mohla prosadit i třetí přerovská formace, tentokráte však Olomouci pomohla branková konstrukce. V čase 16:22 se k zakončení propracoval Patrik Ungr, jehož přesná trefa otevřela skóre hanáckého derby.

Na druhé straně pak Dobřecký zahrozil střelou ze slotu, avšak Pytel byl připraven. Po dalším úspěšném zákroku se gólman Mory dokonce rozhodl rozehrát, díky čemuž se otevřel prostor Kubátovi a Drábkovi k přečíslení dva na jednoho. První zmiňovaný vzal protiakci na sebe, z levého kruhu ovšem trefil jen Šejbovo rameno.

V polovině zápasu zůstal kotouč ležet v olomouckém brankovišti, kde jej jako první vytěžil Marek Šišák a pohodlně zametl do sítě. O odpověď se v přečíslení snažil Ungr, avšak druhou čárku na střeleckou listinu nepřidal.

Před závěrečnou sirénou se do úniku ve vlastním oslabení vydal Alexej Kubát. Forvard Mory šikovně naznačil střelu a z prostoru mezi kruhy nechytatelně vypálil k levé tyči.

Třetí dějství otevřel rychlý protiútok Mory, na jehož konci stál opět Alexej Kubát s nekompromisním zakončením ze středu. Zbývalo necelých devět minut do závěrečné sirény, když na ploše vznikla nepřehledná situace. Trenér hostů po potyčce hráčů odmítl pokračovat v utkání, a tak Olomouc předčasně oslavila výhru 3:1.