Report ze zápasu POR vs. OLO (4:3)

HC RT TORAX Poruba

4:3p

(0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

V první třetině se nic zásadního nestalo a víc akce přinesla až druhá část utkání. Náš tým se musel v 27. minutě bránit v oslabení, když Došlík byl vyloučen za nedovolené bránění. Jeho spoluhráči tlak ustáli, i tak to byla Poruba, která šla jako první do vedení. Kroupa poprvé kapituloval v čase 31:46, skóre střetnutí otevřel Vojtěch Graněčný. Odpověď přišla záhy, jen dvěminuty uběhly a Hanáci srovnali na 1:1, své vyloučení odčinil Petr Došlík. Autor prvního gólu Olomouce poté za faul kolenem v čase 37:16 dohrál a museli jsme čelit dlouhému oslabení. I tak jsme se dočkali vedení, to zajistil 53 vteřin před druhou sirénou David Miklas.

Poruba srovnala duel na začátku třetí třetiny, z gólu se mohl radovat Rodion Koida. Kohouti si koledovali po vyloučení Ungra za podrážení, oslabení ale znova zvládli bez inkasované branky. Vedení na stranu Toraxu vrátil Tobiáš Vehovský v čase 56:58 a zdálo se, že bude hotovo. Nicméně domácí inkasovali, naštěstí pro nás, ještě jednou. Jen 25 vteřin stačilo Olomouci ke srovnání, David Miklas přesným zásahem poslal zápas do prodloužení.

To trvalo minutu a 48 vteřin, když jej ukončil a 2 body pro Porubu zajistil Šimon Pavlíček. Olomouc tak prohrála 3:4 po prodloužení a získala bod. O další v rámci Ligy juniorů bude usilovat v neděli 22. září, kdy na Zimním stadionu v Olomouci vyzve od 16:00 Vsetín.