Report ze zápasu OLO vs. VSE (0:2)

(0:0, 0:1, 0:1)

VHK Vsetín

Na začátku utkání si Valaši zahráli přesilovku, ve dvouminutové početní převaze ovšem recept na olomouckou obranu nenašli. Vzápětí stejnou šanci dostali Hanáci, ani jejich speciální formace nebyla úspěšná.

Druhou část hry otevřel přesným zásahem soupeřův útočník David Heinrich. Za pouhé tři minuty hrál Vsetín další početní výhodu, jenomže ta však skončila předčasně kvůli vyloučení Jana Vančury. Na konci dvacetiminutovky dostali červenobílí další šanci na vyrovnání, nicméně Uhrin všechny soupeřovy pokusy zneškodnil.

Závěrečnou periodu zpestřilo pět nedovolených zákroků, jenomže ani během dalších deseti minut v nerovnovážném počtu hráčů na ledě žádná branka nepadla. Kohouti na konci klání odvolali brankáře, do prázdné brány zpečetil po kombinaci Jakuba Zedka a Jana Vančury vítězství Vsetína Adam Koláček.

OHLASY

Radim Kucharczyk (VHK ROBE Vsetín): „Od poloviny zápasu jsme hráli dobře dozadu, ale myslím si, že ve druhé třetině jsme měli dát více gólů, aby bylo rozhodnuto a neměli jsem takové nervy. V závěru to bylo ještě o dvou olomouckých přesilovkách, ale my jsme to vyblokovali. Znovu nám hodně pomohl Honza Uhrin v bráně.“