Report ze zápasu ZLN vs. OLO (3:0)

PSG Berani Zlín

3:0

(0:0, 1:0, 2:0)

Až po třinácti minutách hry byla k vidění první vážnější příležitost, kterou si vypracovali domácí. Luca Pečner se po levém křídle protlačil až před branku, jenže stejně jako dorážející Matěj Holba nedokázal překonat připraveného gólmana Kroupu, který udržel bezbrankový stav až do první přestávky.

Berani vstoupili do druhého dějství aktivněji a ve vlastním oslabení se ujali vedení. Martin Červenka se prodral ke střele z levého kruhu, kterou navíc otřel ještě i o tyčku. O chvíli později zahrozil Zlín v přečíslení znovu, ale tentokrát zakončení Matěje Pravdy zlikvidoval David Kroupa. Olomoucký strážce svatyně předvedl další skvělý zákrok i o chvíli později, když se sám před brankou zjevil Matěj Holba.

Na startu poslední části hry přidal druhý zářez Beranů Dominik Kos, který po dalších deseti minutách hry rozjel zajímavou akci. Do úniku vyslal Matěje Holbu, který si však na skvěle připraveného brankáře Mory nepřišel. David Kroupa však následně nedokázal přečíst bekhendový blafák Filipa Kaláče v přesilové hře domácích. Juniorka Olomouce tak na Valašsku padla 0:3.

Martin Vojtek (Berani Zlín): „Bylo to ubojované vítězství, jsme rádi, že jsme konečně vyhráli. Pochvalu zaslouží brankář Marek Uherek, který zaslouženě vychytal čisté konto. Určitě je to po těch prohrách úleva. Doufám, že tu smůlu jsme konečně prolomili.“