Famózní Frgál vynuloval útok Zlína! Juniorka slaví na úvod přípravy výhru 3:0

Štěpán Navrátil
O L O M O U C - Po letní pauze naskočila olomoucká juniorka zpět na led ve velkém stylu. V prvním duelu poměřila své síly s Berany a hned v úvodní třetině si vypracovala dvoubrankové vedení. Hosté sice nabrali na obrátkách, přes Frgála ale s pomocí pevně postavené brankové konstrukce neprocpali žádnou střelu. Tečku za povedeným utkáním dal v závěrečné periodě Jakub Belan.

Po zahrození hostujícího Holby si vzali kotouč na své hole domácí, v přečíslení tři na jednoho byl však Šotkovský již vyhnaný ze střeleckého úhlu. Mrzet ho to ale příliš nemuselo, po bojovném výkonu Belana v rohu kluziště přebral Ondřej Šotkovský rychlý pas na pravém kruhu a přesnou ranou na zadní tyč otevřel skóre. Spolupráce stejné útočné trojice vyšla domácím ještě jednou, Janech obral protihráče o kotouč ve středním pásmu a okamžitě vyslal vpřed rozjetého Ondřeje Šotkovského, který nekompromisním bekhendem zavěsil puk pod břevno.

Druhá třetina se nesla ve znamení promarněných zlínských šancí. Ani Klimek z mezikruží, ani Heš v přečíslení nedokázali zakončit mezi tři tyče. Přesnější byl Zavřel, jenže jeho dělovka od modré pouze orazítkovala brankovou konstrukci. Podobně na tom byl i Šišák, který napoprvé v úniku nepřekonal skálopevného Frgála a další ranou těsně před koncem periody znovu rozezvonil horní tyč.

Frgál ukázal skvělou formu i proti několika dalším příležitostem Zlína. Po nahození Čechmánka se nenechal překvapit ani obkroužením kolem branky, zuby si na domácím hrdinovi vylámal i Kaláč, jehož střela z mezikruží mířila přesně do plastronu. Hosté měli svých šancí dost, a tak se ke slovu znovu přihlásila Olomouc. Janech upláchl zlínské čtveřici a posledního bránícího hráče obhodil povedenou žabičkou na zadní tyč, kam si sjížděl Jakub Belan, na jehož zakončení pod břevno neměl Málek sebemenší nárok. V prvním přípravném zápasu poráží olomoučtí junioři Zlín 3:0.

Ohlasy

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Pro nás první přípravný zápas, ta hokejová stránka samozřejmě není po tak dlouhé pauze na nejvyšší úrovni. Když se podíváme na statistiku počtu střel, soupeř byl výrazně lepší, my naopak absolutně efektivní ze šancí. Nula je tvrdě vybojovaná Frgym a je to určitě dobře, že jsme takhle na začátku v prvním přípravném zápase udělali dobrý výsledek, ale jasně se nám ukázalo, že je před námi ještě hora práce na to, aby byla hra lepší.“

Jan Srdínko (PSG Berani Zlín): „Klukům se toho nedá moc vytknout, měli jsme výborný pohyb, obrovský tlak, četnost střel, ale bohužel naše největší slabina je teď asi koncovka. Na to, co si vypracujeme, tak góly nedáváme. Víme, kde nás bota tlačí. S kluky o tom mluvíme, jsou nesmírně pracovití a snaživí, takže se budeme snažit dále odrazit od našich výkonů a začít dávat góly.“

HC OLOMOUC - PSG BERANI ZLÍN 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Šotkovský (Belan, Janech), 17. Šotkovský (Janech), 52. Belan (Janech)

HC OLOMOUC: Frgál (Valenta) – Šlahora, Drábek, Compel, Němec M., Garkusha, Sedláček – Ruda, Pigl, Havel, Janech, Šotkovský, Belan, Röss, Slováček, Ungr

PSG BERANI ZLÍN: Málek (Uherek) – Burian, Kotala, Zavřel, Řezníček, Špaňhel, Šišák – Holba, Čechmánek, Pilát, Klimek, Heš, Vaculík, Babulík, Marek, Kaláč, Pešák, Tomek, Pražan