Kohouti musí na velmi vyrovnané utkání s Hradcem Králové rychle zapomenout. Na první gól se fanoušci na východě Čech načekali hodně dlouho, až v padesáté minutě rozvlnil síť za brankářem Matej Paulovič. Na neštěstí pro Olomouc, se síť rozvlnila za Konrádem.

V urputné bitvě se Kohouti ještě snažili najít recept na královéhradeckého strážce svatyně, srovnat krok s Mountfieldem se jim ale nepodařilo. Z ledu Východočechů se tak vrátili s těsnou prohrou a bez bodu.

V nabitém programu tohoto týdne však budou Hanáci pokračovat. Po tom, co se ve svátečním derby dělili po prohře 4:5 v prodloužení o body s brněnskou Kometou a o pár dní později museli zkousnout prohru s Mountfieldem, je čekají Vítkovice, které si drží pouze tříbodový náskok.

I s Riderou mají Hanáci vyrovnané skóre letošních vzájemných zápasů. Zatímcou před vlastními fanoušky slavili Kohouti výhru díky gólům Jakuba Galvase a Vojtěch Tomečka v samotném závěru utkání, před objektivy kamer se Olomouci na ledě Vítkovic vůbec nedařilo a musela se smířit s prohrou 1:4. Zda naváží na výkon z pátého kola nejvyšší české soutěže, zatím ale zůstává otázkou.

Z KABINY SOUPEŘE: Udrží si Vítkovice tříbodový náskok?

Se svými prosincovými výkony mohou být Vítkovičtí spokojení jen z části. První polovina posledního měsíce roku jim vůbec nevyšla a ostravský tým protáhl šňůru proher na čtyři zápasy. Během reprezentační pauzy ale jako by Vítkovice nabraly druhý dech. Po návratu z reprezentační přestávky porazili Vítkovičtí pardubické Dynamo 5:2, o dva dny později si vyšlápli i na pražskou Spartu a slavili výhru 4:2.

Zaváhání přišlo až v utkání s Mladou Boleslaví, které Vítkovice podlehly 1:4. V dosud posledním zápasy ale Vítkovičtí znovu urvali tři body, když přetlačili Plzeň 2:1.

Vítkovickou brankářskou jedničkou je i letos Patrik Bartošák, který už odchytal 29 utkání a jeho úspěšnost se aktuálně pohybuje na 98,18 %, což jsou vynikající čísla. Nejproduktivnějším bekem Vítkovic je Ivan Baranka, který své body rozdělil rovnoměrně mezi tři góly a tři asistence. Pořádnou porci bodů má na svém kontě už Ondřej Roman. Ten si ve 29 utkáních připsal sedm gólů a devatenáct gólových nahrávek. Nejlepším střelcem ostravského celku je ale Radoslav Tybor, který se za záda brankářů soupeřů trefil jedenáctkrát a přidal pět nahrávek.

Partnerem utkání je společnost SEZAKO, která si připravila pro diváky přestávkovou soutěž ve střelbě na branku. Na vítěze čeká sud od pivovaru Radegast, i pro poražené bude ale cena útěchy.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér:Jakub Petr
Kapitán: Rostislav Olesz
Hala (kapacita): Ostravar Aréna (9 833)
Poslední utkání: Výhra nad Plzní 2:1

SOUPISKA Vítkovic
ZÁPASY Vítkovic
STATISTIKY Vítkovic