Report ze zápasu OLO vs. JIH (3:4)

3:4

(2:1, 0:3, 1:0)

HC Dukla Jihlava

Ve 4. minutě se domácí dostali do brejkové situace dvou na jednoho, zakončení Zakravače ale pokryl Ždimera prvním jistým zákrokem. Následně se do útočení dostala také Jihlava, ani ona však nevyzrála na gólmana Barčáka. Po vyloučení na obou stranách šla Mora do vedení. V 10. minutě se z předbrankového prostoru prosadil Marek Balog, jenž dokázal úspěšně dorazit ránu od modré čáry. O pět minut později mohlo být srovnáno. Adamec se ocitl před bránou, jenže si černou gumu nezpracoval ideálně, a tak nedokázal zakončit podle svých představ. V závěru třetiny se ještě dvakrát měnilo skóre. Za Olomoucké pálil Tobiáš Sekanina, deset sekund po něm se však radoval jihlavský forvard Denis Kraučuk.

Začátek druhé třetiny patřil Jihlavě. Ta se dostala do dvou vyložených šancí, avšak v ani jednom případě neuspěla. Podruhé v utkání se dočkala ve 33. minutě, kdy se do listiny střelců zapsal Martin Kouba. Krátce po něm se v předbrankovém prostoru nejlépe zorientoval Ondřej Chvátal a hned následně přidal čtvrtou branku celku z Vysočiny David Zmrhal, jenž stál na konci kvalitně sehrané akce, u které asistoval Chvátal. Na konci třetiny ujel Brym, který vybídl pálícího Janebu, avšak gól z této příležitosti nepadl.

Do třetího dějství vstoupila Olomouc velmi aktivně. Ihned si vybojovala přesilovku, kterou využil ve 43. minutě Tomáš Navrátil. Přesně šest minut po úvodním vhazování třetí periody pálil od modré čáry domácí Voráč, jehož rána se od horní tyče odrazila zpět do hry. Záhy mohl odpovědět Chvátal. Pak se hra srovnala a zajímavé příležitosti byly k vidění na obou stranách kluziště. V 53. minutě se tým trenérů Rutara a Brančíka dostal do přečíslení, přičemž zakončení vzal na sebe Brym, jehož rána se od jihlavského gólmana odrazila před nepřesně pálícího Zakravače. Dvě a půl minuty před koncem utkání to domácí zkusili bez brankáře, avšak Jihlava závěrečný nápor ustála a nakonec se mohla radovat z těsné výhry 4:3.