Report ze zápasu OLO vs. ZVO (2:0)

(0:0, 0:0, 2:0)

HKM Zvolen

První vážnější šanci si po minutě hry vypracovali hosté. Po křižném pasu zpoza brankové čáry dostal nabito na pravý kruh Carter Robertson, ale střela z první mu vůbec nesedla. Poté začala úřadovat Mora, rozjetý Kunc nahazoval bekhendem na zadní tyč, kde si jeden z beků Zvolena srazil kotouč na vlastní branku špičkou hole, ale gólman Pavel Kantor stihl zakročit betonem. Ještě do lepší pozice se prodral Jakub Doktor, který se vynořil po přihrávce skrz brankoviště sám na zadní tyči, jenže nedokázal přehodit beton ležícího brankáře a zakončil jen do boční sítě.

V 17. minutě zazvonila po zajímavém vytočení Michala Kunce zpoza slovenské svatyně i branková konstrukce, když z blízkosti zvedl kotouč až do břevna. Dezorientovaný Pavel Kantor se položil na záda a se štěstím dokázal položenou rukou zastavit i dorážky Dalibora Řezníčka z brankoviště. Hosté si svou největší příležitost schovali až do samotného závěru úvodní periody. Po nástřelu od mantinelu zasáhl puk otáčejícího se Patrika Marcinka do brusle, od níž se následně odrazil do betonu Jakuba Sedláčka.

Na začátku druhého dějství si oba týmy vytvořily zajímavé šance. Nejprve se Alex Rašner po dobrém napadání zmocnil kotouče za brankou soupeře a okamžitě posílal přihrávku do slotu na volného spoluhráče, jeho plány ale překazil Pavel Kantor, který duchapřítomně položil hůl na led a sám tím zablokoval pas. Na druhé straně vykopl ránu z levého kruhu Sedláček jen do jízdy Dominiku Jendekovi, před nímž na poslední chvíli zasáhl Rašner a odpálil kotouč do středního pásma.

Mora zahrozila zejména v přesilové hře. Musil oslovil přes brankoviště na zadní tyči Karla Pláška, jeho zakončení z první ale vykopl připravený Kantor. O chvíli později mu pomohla branková konstrukce, a to když okamžitě po vhazování orazítkoval břevno Jan Káňa. Navíc po milimetrové přihrávce od vlastní branky vystartoval do úniku Karel Plášek, kterého v zakončení zastavil protihráč jen seknutím. Svou akci si tak mohl zopakovat v trestném střílení, kdy se snažil vypálit kolem vyrážečky Kantora, kde ale volný prostor nenašel.

První branka padla až v 54. minutě a obstarala ji povedená kombinace Hanáků v početní převaze. Jan Káňa si z mezikruží všiml Pavla Musila na levé straně, okamžitě na něj adresoval přihrávku a po střele do takřka prázdné branky mohla plecharéna poprvé slavit. Po chvíli se individuální akci blýskl Joshua Mácha, jenž se kličkou dostal za beton Kantora, ale v rychlosti už nedokázal zakončit svůj technický manévr ranou do sítě.

Nebezpečný brejk předvedla i nová posila Marek Korenčík. Šikovně si najel z levé strany pro křižnou přihrávku, ranou v pokleku ale zakončil pouze do vyrážečky přesouvajícího se Kantora. Hanáky to však nemuselo příliš mrzet, po skvělém napadání totiž přidal pojistku do prázdné branky Lukáš Klimek. Závěr si už Mora pohlídala i ve dvojnásobné početní nevýhodě a v prvním přípravném utkání proti Zvolenu zapisuje výhru 2:0.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Každé vítězství je příjemné. Byl těžký led a trošku mlha, takže to bylo pro hráče hodně namáhavé, fyzicky si hrábli. Měli jsme tam spoustu pěkných akcí, samozřejmě i spoustu věcí, které musíme zlepšit, ale na to je příprava. Chceme samozřejmě vyhrát každý zápas, ale chceme se i věnovat věcem, které děláme na tréninku, aby se to hráči snažili plnit a dostali bychom se do toho.“