Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:1)

2:1

(0:0, 1:1, 1:0)

Utkání začalo v poměrně rychlém tempu a hned ve 2. minutě se do první větší šance dostal Zaťovič. Sedláček byl však ve své svatyni pozorný a kotouč odrazil. Vzápětí si na druhé straně kluziště sáhl na puk i Postava, nová posila Komety v brankovišti. Ani Hanákům se ale nepodařilo gólovou příležitost proměnit. V 8. minutě kohouti na chvíli sevřeli Kometu v útočném pásmu. Ačkoliv z toho nevzešla první branka v zápase, Olomouc pokračovala v aktivní hře a vynutila si faul soupeře.

V přesilovce domácí trápila řada nepřesností a Jihomoravský celek se bez větších problémů ubránil. Ve druhé polovině třetiny se týmy vzájemně přetahovaly o kotouč a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 13. minutě dostal Marcinko krásnou přihrávku v akci 2 na 1, při střele ale zlomil hůl. Ke konci třetiny získali Hanáci další možnost vylepšit si statistiky v přesilovce, ani tentokrát se jim však vůbec nedařilo dostat soupeře pod tlak.

Do prostřední periody nastoupili hráči za bezbrankového stavu. Zápas byl rozkouskován hned několika přesilovkami. Nejdříve šel za vyhození puku mimo hrací plochu sedět Sirota, poté dostali početní výhodu hosté a následně Kos podrazil Sedláčka, za což si vysloužil nejen pár žďuchanců od soupeře a pískání fanoušků, ale i dvouminutový trest. Ani jedno ho nemuselo příliš mrzet, jelikož Tomáš Marcinko následně ve vlastním oslabení otevřel skóre zápasu, když unikl olomouckým obráncům a poslal kotouč do pravého růžku.

Gól Kometu nakopl a olomoučtí si s jejich aktivní hrou nevěděli rady. Přesto ve 32. minutě přišlo vyrovnání! U brány hostů šikovně číhal Jakub Doktor. Když se kotouč po nahození objevil v brankovišti, zorientoval se ze všech nejlépe a rozradostnil fanoušky v plecharéně. Také druhá třetina tedy skončila vyrovnaným stavem.

Závěrečná část utkání se zpočátku nesla v duchu opatrného tempa. Oba týmy cítily, že tento zápas může rozseknout už jen jediný gól. K jeho vstřelení dostali ve 43. minutě příležitost hosté, když si šel Kusko odsedět dvě minuty za držení. Paradoxně se do největší šance dostal Nahodil, který ale nedokázal puk zkorigovat směrem do brány. Trochu šťávy dodala moravskému derby drobná šarvátka mezi Kuskem a Gulašim, za kterou dostali oba menší trest.

Zdálo se, že utkání spěje k prodloužení, leč necelé čtyři minuty do konce základní hrací doby opět projevili hráči na obou stranách nedisciplinovanost. Nejdříve se Knotek provinil sekáním, poté Marcinko podrážel. A Hanáci dokázali početní výhodu 39 sekund před koncem zápasu využít! Na konci povedené akce se před Michalem Kuncem otevřel prázdný prostor a mladý útočník přesnou ranou pod víko vystřelil Olomouci vítězství.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Bylo to naprosto vyrovnané utkání. V první třetině jsme měli více ze hry my, ale Kometa měla větší šance. Ukázalo nám to spoustu věcí: některé dobré a některé špatné. Přípravné utkání je, abychom si to rozebrali a v něčem se zlepšili, v něčem naopak pokračovali. Na přípravné utkání to dneska za mě mělo velkou úroveň, což je skvělé pro nás. Je to výborná příprava.

Kamil Pokorný (HC Kometa Brno): Jednalo se o výživné utkání se soupeřem, u kterého se hraje těžko vždy, ať už jde o přípravný či ligový zápas. Co se týče zápasu, nyní jsme ve fázi, kdy jsme jedenáct dní v akci, dnes jsme završili takový dlouhodobý blok, po němž kluci dostanou tři dny volno. Mám dojem, že nám trochu chyběl lepší pohyb, do vedení jsme šli v oslabení, poté jsme zbytečně přetáhli střídání a dostali jsme gól na 1:1 a ve třetí třetině to již bylo kdo s koho. Jakub Flek tam měl tutovku, tu jsme bohužel neproměnili, poté jsme dostali šanci v přesilovce, kterou jsme nesehráli dobře a soupeř nakonec obrátil skóre ve svůj prospěch. Myslím, že nám to utkání ukázalo spoustu věcí, všichni hráči dnes byli ve hře, ať už celé pětice, či speciální formace. My si nyní odpočineme a poté se vrhneme znovu do práce. Extraliga se blíží, přípravné období se krátí a my nyní půjdeme do další fáze.