Report ze zápasu VIT vs. OLO (2:5)

2:5

(0:1, 1:2, 1:2)

Úvodní vhazování vyhráli domácí, ale nepodařilo se jim vytvořit žádnou větší akci, ze které by mohli vystřelit. Na druhé straně se do prvního vážnějšího ohrožení vítkovické klece dostal Ministr, ale Pařík kotouč za svá záda nepropustil. Jedna z dalších střel na jeho branku zazvonila o tyč. I hostující tým zachránila od vstřelené branky její konstrukce po střele Barinky.

Další střelu obstaral Přibyl, který ujel do pásma, vyhnul se bránícím hráčům, ale olomouckou branku přestřelil. Zato rychlá akce hned po vhazování se hostujícímu týmu tentokrát podařila. V čase 17:27 poslal Ministr z kruhu kotouč na Jakuba Sirotu, který dostal puk za záda Lukáše Paříka. Zařídil tak vedení po první třetině 1:0.

Ve 25. minutě se kohoutům podařilo vedení navýšit. Tomáš Černý si najel do kruhu a poslal puk mezi tři tyče. O minutu později došlo k prvnímu vyloučení v zápase, kdy byl potrestán domácí hráč za nedovolené bránění. Pár vteřin po nevyužité přesilovce putoval puk z hole Martina Kohouta opět do branky Vítkovic a hosté tím odskočili do tříbrankového vedení.

Domácí se snažili náskok soupeře snížit, což se jim podařilo v čase 33:29. Vehovského střelu ještě Sedláček vyrazil, puk se ale rychle dostal k Matěji Přibylovi, jehož klička pohodlně zamířila do otevřené branky. Ve 39. minutě se své první přesilovky dočkali i domácí, když se nedovoleného zákroku dopustil Rašner. Vítkovičtí se dostali do velkého tlaku, ovšem brankáře Sedláčka překonat nedokázali a stav se již do konce druhé třetiny nezměnil.

Poslední dějství pokračovalo několika vteřinovou přesilovou hrou domácích, po které se Vítkovice držel v útočném pásmu. Jejich tlak vyvrcholil souhrou Kaluse s Lednickým, kdy první jmenovaný poslal v pádu kotouč zpět na Vojtěcha Lednického, který tak snížil na 2:3.

Radost domácích ale netrvala dlouho. V čase 46:48 dostal puk do branky Lukáše Paříka Jan Švrček. Poté dostali Hanáci výhodu přesilové hry. Velkou šanci si ve vlastním oslabení vypracovali Zdráhal s Yetmanem, brankář Sedláček byl ale připraven. Naopak devět vteřin před vypršením vítkovického trestu dostal přesnou přihrávku Daniel Ministr, který se nemýlil a navýšil vedení Mory na 5:2. Tři minuty před koncem základní hrací doby byl hostující Káňa faulován, menší trest dostal Vehovský. Domácí čtveřice oslabení ustála, ale do konce zápasu se jim nepodařilo skóre upravit.