Report ze zápasu OLO vs. BRA (4:0)

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

HC Slovan Bratislava

Úvod utkání vyšel lépe Moře, její tlak před brankou Patrika Andrisíka proměnil v čase 3:41 Pavel Musil. Využil nabídky od Káni, když si najel před branku a šťastnou tečí trefil její pravý roh. Následně se do velké šance dostal Jakub Doktor, ale bratislavský brankář byl tentokrát připraven. Hra se přesouvala z jedné strany na druhou, ale ani jeden z týmů nedokázal zakončit mezi tři tyče. Navýšit skóre se nepovedlo ani Pláškovi, který se prosmýkl mezi obránci Slovanu, jeho akce jen těsně minula branku hostí. Ani do konce první třetiny se situace nezměnila, gólmani za svá záda puk nepropustili.

První buly ve druhé třetině vyhrál Slovan, hosté se dostali do útoku, ovšem Olomouc brzy vybojovala puk. Fridrich pálil od modré, ale Andrisík včas schoval kotouč do bezpečí. Ve 27. minutě došlo k vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava, za zdržování hry dostal dvouminutový trest Timotej Šille. Početní výhodu však domácí nedokázali využít. Poté byl blízko srovnání Preisinger, který mohl vstřelit gól do odkryté části branky, ale těsně ji minul.

Druhé vyloučení bylo opět na straně hostí, ale ani tentokrát se Moře nepodařilo přesilovku využít. Hosté již byli v plném počtu, když se Acolaste objevil sám před Machovským, avšak branku přestřelil. V čase 35:07 přidal druhý gól kohoutů útočník Jakub Navrátil po přihrávce Nahodila. Ještě jednu šanci do konce druhého dějství měl Doktor, ale skóre zůstalo již neměnné.

Ihned ze začátku třetího dějství došlo k vyloučení v týmu HC Olomouc. K dalšímu oslabení domácích vedlo sekání Musila ještě v době prvního prohřešku, Slovan dostal tedy výhodu hry pět na tři. Mora těžké oslabení ubránila, navíc po návratu z trestné lavice vyjel Jakub Navrátil za pukem, tím překvapil gólmana Andrisíka a lakrosovým zakončením poslal Olomouc do vedení 3:0.

K nedovolenému zákroku došlo i na straně hostí, ti však dokázali veškeré útoky na svou branku zhatit. Přesto se domácí radovali počtvrté, a to, když našel Kohout zpoza branky Silvestera Kuska, který si nastavil puk do vhodné pozice a trefu poslal k pravé tyči. Následně si Andrisík zapsal zákrok utkání, když v další početní výhodě Olomouce skočil do střely do volného prostoru branky a zachránil tým před tutovkou domácích. Do konce hrací doby dohrávali domácí opět v oslabení, nedali však Slovanu již šanci na úpravu skóre.