Report ze zápasu OLO vs. VIT (3:2)

3:2

(2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)

Vítkovičtí sice vyhráli úvodní buly, ale kotouč poslali pouze na zakázané uvolnění. Ve třetí minutě Silvestr Kusko po přechodu modré čáry přihrál na druhou stranu Petru Fridrichovi, který přesně zamířil do vzdálenější šibenice a poslal tak domácí do vedení. Do dvoubrankového náskoku dostal kohouty Lukáš Anděl, když sklepl puk do poloodkryté branky po nahození Jana Knotka.

Další změna skóre se podařila Vítkovicím v čase 8:35. Nahození Matěje Prčíka od modré propadlo až k Machovskému, jenž vykopl puk jen na volného Marcela Barinku, který pohotově zakončil nad beton domácího brankáře až do sítě. Tvrdou ránu od modré čáry musel na druhé straně pacifikovat i Klimeš, ale poradil si sebejistě vyrážečkou.

Následně přišlo vyloučení na straně hostí za vysokou hůl, ale Mora si nevypracovala žádnou větší šanci ke střele. Další dvouminutový trest byl opět u hostujícího týmu. Tentokrát se do šance dostal Káňa, ale Klimeš dokázal zakročit vyrážečkou. Poslední akci první třetiny svedl Fridrich s Kohoutem, ale brankář Ridery byl pozorný a stihl zakročit ramenem.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté, ale nedařilo se jim prodrat přes střední pásmo. První větší možnost zakončit měl vítkovický Jindřich Abdul, který pouze trefil masku Machovského. Poté olomouckému brankáři pomohla i konstrukce branky. Další akci rozjel Abdul, který od mantinelu přihrál na Anthonyho Nellise, jenž zakončil k zadní tyči.

Po srovnání skóre byl vyloučen hostující Bambula a Olomoučtí se drželi na puku, ale vedení si zpět vzít nedokázali. Okamžitě po vyrovnání sil směřovali Vítkovičtí kotouč na Jana Bambulu, ale ten dobře nezpracoval. Dvě minuty před koncem druhého dějství rozhodčí objevili nebezpečnou nerovnost na ledě a oba týmy odešly dříve do šaten.

V dohrávaném čase ze druhé třetiny se Jindřichu Abdulovi nepovedlo propálit Machovského.

Po dvou odehraných minutách začala třetí třetina, kde Káňa vypálil těsně mimo a následnou přihrávku přerušili hosté. Domácí šli sami na branku, ale byli zastaveni za cenu faulu a po přerušení se strhla tvrdá bitka. Kvůli předešlé bitce byli vyloučeni hráči z obou týmů.

Tresného střílení se ujal Jakub Navrátil, ale kličkou do levé strany Klimeše nepřekvapil. Následně Yetman využil zaváhání Mory, ale Machovský ho vychytal stejně jako Lednického. Naopak se do protiútoku dostal Fridrich, avšak tvrdou ranou těsně minul šibenici. Na druhé straně ani Bukarts nezařídil vedení Vítkovicím. Pět minut do konce posledního dějství byl vyloučen Jakub Sirota, ale ani jeden tým nezakončil mezi tři tyče a zápas tak šel do prodloužení.

V prodloužení byli aktivnější domácí. První se podařilo ujet Pláškovi, ale mířil nepřesně. Poté ani Fridrich a Orsava nedokázali obelstil Klimeše. Po vypršení času přišly na řadu samostatné nájezdy. Ty rozhodl obránce Jakub Sirota v deváté sérii, kohouti se tak mohli radovat z vítězství.