Report ze zápasu OLO vs. PRE (2:1)

2:1

((0:1, 0:0, 1:0 - 0:0))

HC ZUBR Přerov

Už po pár minutách hry si velkou příležitost vypracoval Gvozděv. Brankář Mory proti jeho nebezpečné střele z levého kruhu musel vytáhnout pohotový zákrok lapačkou, díky čemuž si od několika stovek fanoušků vysloužil potlesk.

Vzápětí na druhé straně zahrozil Gebauer, jenomže svůj únik při vlastním oslabení nezakončil ideálně. Zanedlouho hráli Zubři další přesilovku, naštěstí se pokus Gvozděva, ani následná dorážka Židlíka do odkrytého prostoru, neujala.

V čase 13:19 zakončili Zubři pohlednou souhru kolem pravého hrazení přihrávkou mezi kruhy na Davida Brovjáka, jenž z první usměrnil černou pryž za Jarešova záda. Bleskově odpovědět mohl Koryčanský, avšak olomoucká jedenáctka své sólo přes útočné pásmo nedotáhla do zdárného konce.

V polovině základní hrací doby zametl Kurka odražený kotouč od zadního mantinelu mezi tři tyče, olomoucký gólman však opět zazářil. I poté měli více ze hry Zubři, ale červenobílí předvedli fantastickou hru v defenzívě, a tak se skóre neměnilo.

Do třetí třetiny vletěli Hanáci ve vysokém tempu, díky čemuž se v čase 40:26 otevřel prostor pro Lukáše Dokoupila. Patnáctiletý forvard se skvěle zorientoval ve zmatku v přerovském brankovišti a pohotově dotlačil puk za Trnku. Hned nato mohli kohouti dokonce odskočit do vedení, leč rychlý výpad Strnadela a Koryčanského skončil dobrým obranným zákrokem beka hostů. Následně Gebauer opět unikl v početní nevýhodě, nicméně ani svůj druhý souboj tváří v tvář Trnkovi nevyhrál.

Utkání tak dospělo až do prodloužení. Při hře tři na tři vynikal zejména Gvozděv, avšak přerovská devatenáctka svou první šanci spálila střelou do brankové konstrukce, o dvě minuty později při pokusu o zakončení do zcela odkryté klece zamířila jen do boční sítě. Následující nájezdy rozehrál lépe Přerov, poslední slovo si však vzali kohouti, kteří po parádní kličce Lukáše Boška můžou slavit druhé vítězství v řadě.