Report ze zápasu BRA vs. OLO (4:2)

HC Slovan Bratislava

(1:0, 1:2, 2:0)

Zápas, na který zavítalo i několik olomouckých fanoušků, začal ve velmi opatrném tempu. Mohli jsme sledovat několik nepřesných nahrávek, které vedly k zakázaným uvolněním na obou stranách. Možnost otevřít skóre zápasu dostal Slovan v 10. minutě po vyloučení Fridricha, vzápětí však i oni sami šli do čtyř.

První velké šance se fanoušci na stadionu ve Skalici dočkali až ve 14. minutě, kdy se před bránou hostů zjevil úplně volný Minárik. Nedokázal však kotouč dostat za záda Sedláčka. Promarněná šance ho nemusela mrzet dlouho. Sirotovi na modré čáře utekl puk, který ukořistil právě Minárik a nahrál kotouč nepokrytému Petru Bjalončíkovi. Ten se nemýlil a domácí šli do vedení. Těsně v závěru úvodní periody měl Orsava příležitost k vyrovnání, brankář Godla ale svůj tým podržel.

Na úvod druhé třetiny dostali kohouti k dispozici výhodu v podobě přesilové hry. Nedokázali však Slovan dostat pod výraznější tlak. Domácí své vedení ubránili a o necelé dvě minuty později odskočili ve skóre hned o dvě branky. Egle našel nahrávkou Wadea Murphyho, který s kotoučem na holi nejdříve objel bránu a pak ho snadno dostal do volné klece.

Ve 27. minutě se poprvé mohli radovat i Hanáci zásluhou Martina Kohouta, který po velmi povedené akci překonal Godlu střelou švihem. Zápas se následně přeléval z jedné strany ledu na druhou a zdálo se, že prostřední část už nic zajímavějšího nepřinese. Minutu a půl před koncem se však nováčci v olomouckém dresu postarali o vyrovnání. Korenčík dlouhou přihrávkou vysunul Petra Fridricha do samostatného úniku, a ten prudkou střelou vsítil puk do brány Slovanu.

Vyrovnaný stav nevydržel ve třetí třetině příliš dlouho a opět to byli domácí, kdo šel do vedení. Romančík dokázal vydolovat kotouč ze skrumáže u mantinelu a dostat ho na Tomáše Dudáše, který číhal před bránou. Po gólu Slovanu následovala pro diváky ne příliš atraktivní část. Mohli jsme od obou týmů vidět několik nedorozumění a nepřesností.

Ve druhé půlce třetiny byli aktivnější domácí. V rychlém sledu po sobě pálili Murphy a Šille, ale Sedláčka nedokázali překonat. Do velmi dobré pozice se dostal i Bjalončík, který zůstal před bránou kohoutů sám, ale netrefil kotouč ideálně. V poslední minutě se Olomouc v šesti pokoušela skóre zápasu ještě zvrátit. Daleko od vyrovnání nebyl Kohout, když se před ním odkryla brána. Nedokázal se však dostat ke kotouči. Výhru Slovanu zpečetil Samuel Takáč gólem do prázdné brány.