Report ze zápasu HBR vs. OLO (2:6)

BK Havlíčkův Brod

2:6

(0:1, 1:0, 1:5)

V prvních čtyřiceti minutách hry se oba celky neustále přetahovaly o každý kousek ledové plochy. Jako první se vedení ujala Mora, která už v 9. minutě zásluhou Adama Fizeka otevřela skóre. Na začátku druhého dějství však srovnal Matěj Makovec, a tak nastupovaly oba týmy do poslední třetiny za vyrovnaného stavu 1:1.

Posledních dvacet minut ale byly gólové hody. Alexej Kubát a Jiří Koryčanský poslali Olomouc jen po třech minutách hry od konce přestávky do vedení. Po zběsilé pasáži a řadě vyloučení se hrálo ve čtyřech na obou stranách, čehož mladí kohouti dokonale využili a už na 4:1 zvyšoval Sebastián Mynarz. O další minutu později se navíc prosadil i Kristián Machač.

V 58. minutě sice v přesilové hře za domácí snižoval Daniel Choutka, s výsledkem utkání to však nic nezměnilo. Výhru a plný počet bodů do tabulky totiž pečetil dvanáct sekund před sirénou Jan Bošek. Dorostenci tak zapisují první výhru v novém ročníku CCM ligy dorostu a v tabulce skupiny B poskočili na šesté místo.