Kohout měsíce prosince: Po krátké pauze opět zvítězil Matěj Pekr

Redakce
O L O M O U C – V listopadu sice Matěj Pekr obsadil v anketě Kohout měsíce stříbrnou pozici, v prosinci se ale znovu vyšplhal na vrchol. Pomohlo mu v tom celkem 180 bodů, které získal díky hlasování fanoušků Mory. Druhá příčka připadla se 125 body Liboru Kašíkovi, třetí skončil listopadový vítěz Michal Vodný, který nasbíral 112 bodů.

Matěj Pekr zvítězil v letošní sezóně v anketě Kohout měsíce již potřetí. „Neuspěl“ pouze v listopadu, kdy musel přenechat první pozici Michalu Vodnému a sám skončil druhý. „Radost z toho mám, ale musím říci, že za měsíc prosinec by se našel lepší Kohout, než jsem já. V prosinci se mi nehrálo úplně nejlépe,“ odkryl Pekr své pocity.

⇒ Útočník Matěj Pekr v letošní sezóně v Kohoutovi měsíce zvítězil už potřetí

Je pravdou, že první formace v prosinci nezářila bodově tak moc, jak na začátku ročníku. Na druhou stranu se ale více dařilo jiným pětkám, které tak prokázaly, že hokej je týmová hra a že i ony mají svou kvalitu.

„Nemyslím si, že body jsou všechno. Může se nám dařit i bez bodů. Body jsou však samozřejmě něco navíc, čeho si lidi spíše všímají. Jsem ale rád, že nás dokážou zastoupit i ostatní pětky,“ chválil nejproduktivnější olomoucký útočník své spoluhráče.

V posledním měsíci roku 2012 se povedlo Hanákům z deseti zápasů sedm vyhrát a tři prohrát, přičemž dvakrát ztratili duel až po nájezdech.

„Myslím, že můžeme být spokojeni. Jsme druzí, ale ztrácíme zbytečně body se slabými soupeři. Třeba v Písku to zamrzí nebo teďka prohra v Šumperku, kterou beru na sebe. Chtěl bych se tímto hlavně klukům omluvit, že jsem zápas prohrál. Nemyslím si ale, že to byl faul na pět minut plus do konce. Pískl to tak ale rozhodčí, tak jsem to musel respektovat,“ byl Pekr na sebe až moc přísný.

Střelec Mory poté blíže rozebral svůj zákrok na šumperského beka, za který vyfasoval vyšší trest. „Snažil jsem se odehrát puk do středního pásma a jejich obránce se mě pokoušel dohrát. Já jsem mu trošku uskočil a on mi trefil loket. Faul to určitě byl, ale jak jsem již říkal, na pět minut asi ne. Myslím si, že si do něj i trošku najel.“

Kohouti v poslední době ztrácí hodně zápasů v posledních minutách. Často je to způsobeno vysokým počtem oslabení, které v této fázi duelu museli odehrávat. „Těch vyloučení je opravdu hodně po Novém roce. Každý zápas si říkáme, že je to špatně, pořád ale děláme zbytečné útočné fauly. Takhle to ale nejde,“ připustil Pekr.

Kohout měsíce prosince – TOP FIVE

1. Pekr Matěj     180 bodů
2. Kašík Libor    125 bodů
3. Vodný Michal    112 bodů
4. Řípa Jiří     109 bodů
5. Herman Jakub    65 bodů
5. Hrňa Erik      65 bodů

Jednotlivé měsíční výsledky se sčítají tímto způsobem: první místo v měsíčním bodování = 10 bodů, druhé místo = 9 bodů atd.

Kohout sezóny – průběžné pořadí do 10. místa

1. Pekr Matěj    39 bodů
2. Herman Jakub   28 bodů
2. Kašík Libor   28 bodů
4. Vodný Michal   27 bodů
5. Řípa Jiří    18 bodů
6. Halász Tomáš   16 bodů
7. Ondrušek Jiří  13 bodů
8. Cartelli Mario  11 bodů
8. Diviš Richard  11 bodů
10. Bartoň Jakub   8 bodů