První posily! Na Hanou přichází Lukáš Klimek a Marek Hecl

Klub
O L O M O U C – Olomoucké vedení v první den přestupového okna odhaluje dvé hráčské akvizice. Na Hanou se v následujících dnech na start letní přípravy budou stěhovat zkušený 32letý útočník Lukáš Klimek a talentovaný slovenský forvard Marek Hecl.

Lukáš Klimek je odchovancem Vítkovic, v pozdějším věku si však prošel i mládežnickými týmy Poruby. Je účastníkem světového šampionátu kategorie U18 i U20, ve své kariéře si zahrál i v zámoří, konkrétně za klub Indiana Ice v USHL. Po návratu z USA už ale oblékal sedm sezón v řadě jen dres Vítkovic, v němž se objevil i dvakrát na Spengler Cupu a vybojoval dvě extraligová stříbra.

⇒ Útočník Lukáš Klimek

Od roku 2013 pak působil v pražské Spartě, se kterou si zajistil v Tipsport extralize jedno stříbro a bronz. Pět utkání má odehráno i v seniorské reprezentaci. Svými zkušenostmi hráče střední generace by měl patřit ke stabilním oporám útočných řad Olomouce.

21letý sniper Marek Hecl je naopak příkladem dravého mládí. Od útlých let patřil k nejvýraznějším hráčům svého ročníku, Slovensko reprezentoval na šampionátu osmnáctiletých i dvacetiletých. Odchovanec Trenčína si zkusil i anabázi ve švédské juniorce, předloni pak za Slovan Bratislava odehrál 23 utkání v KHL.

⇒ Útočník Marek Hecl

Do Olomouce ovšem přichází z Dukly Trenčín, kde patřil letos s 31 kanadskými body po základní části mezi nejproduktivnější hráče týmu. Mladá kometa slovenské hokejové scény bude hrát v české extralize poprvé v kariéře.

foto: Pavel Draslar/hc-sparta.cz, SITA