Kohouti, Standa Hložek a stovky fanoušků. Rodinný den v NP Bělidla se vydařil

Kristýna Nováková, FOTO: Karolina Martinková
O L O M O U C – Třetí květnovou sobotu se v Nákupním parku Bělidla uskutečnil další ročník Rodinného dne, na kterém se podílel také olomoucký hokejový klub. Pro děti bylo přichystáno několik stanovišť, na kterých si vyzkoušely svou zručnost a hbitost pod dohledem hráčů HC Olomouc. Součástí akce byl také doprovodný program s hudební a taneční složkou.

Rodinný den provázelo už od rána pěkné a slunečné počasí, které do areálu NP Bělidla přilákalo stovky fanoušků. Hokejisté na stanovištích tak měli plné ruce práce a v podstatě se celý den nezastavili. Dopoledne se fanoušci mohli setkat s Lukášem Nahodilem, Petrem Strapáčem, Petrem Kolouchem a trojlístkem nových posil – Markem Heclem, Tomášem Valentou a Lukášem Klimkem. Odpoledne pak přišli Jan Knotek, Alex Rašner a Jan Káňa.

„Je to příjemné. Lidé k hokeji patří, oni nám fandí a my jim to takhle můžeme vrátit třeba tím, že pro ně uděláme takovou zábavu. Je to lepší než se potit někde v posilovně nebo při nějakých výbězích,“ pochvaloval si Lukáš Nahodil, který byl u stanoviště, na kterém musely děti absolvovat překážkovou dráhu s tenisákem na papírovém tácku. „Je to těžké, ale já jsem docela benevolentní, takže to všichni zvládají úplně parádně. Vrátil jsem jen jednoho chlapečka,“ usmívala se opora olomouckých útočných řad.

Stanoviště byla celkem čtyři, kromě již zmíněného si děti mohly vyzkoušet střelbu na bránu, slalom s tenisákem na hokejce, házení pukem do pneumatiky a počítání statistik Kohoutů v uplynulé sezóně nebo poznávání hráčů. „Lidé si to užívají a pro nás je to zpestření. Podle mě to děcka zvládají úplně suprově,“ chválil malé účastníky akce Tomáš Valenta.

Akci si pochvalovala také další z nových posil červenobílých, slovenský forvard Marek Hecl. „V Trenčíně i ve Slovanu jsem se podobných akcí účastnil. Je to super se takhle setkat s fanoušky. Je milé, když si fanoušci přijdou pro fotku nebo pro podpis. Zatím se jim daří výborně, padlo hodně gólů,“ povídal.

A jak se Rodinný den líbil samotným účastníkům? „Byli jsme už vloni. Loni i letos to bylo dobré. Kohoutům fandím asi tři roky,“ prozradil jeden z mladých fanoušků. Na akci dorazili jednotlivci, ale také celé rodiny. „Letos jsme tu poprvé, je to příjemné. Děti sbírají razítka, snaží se. Je to paráda. Vloni jsme byli na Koloběžkiádě, letos nám to nevyšlo, protože jsme byli bohužel nemocní,“ řekl fanoušek, který se na akci vydal se svými dvěma malými syny.

Další doprovodný program byl poté v režii roztleskávaček HC Olomouc, taneční školy Lolas Dance, zpěváka Standy Hložka nebo moderátorky Rádia Haná Martiny Qweetko Procházkové.