Jan Káňa po Pardubicích: Góly potěší. Smysl ale mají, když se vyhraje

Jakub Žurovec
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté s Pardubicemi padli. I přes obětavý výkon a spoustu šancí dokázali skórovat pouze jednou. Jedná se tak o první prohru Olomouce v této sezóně, svěřence Jana Tomajka a Borise Žabky dostává na páté místo. Hanáci ale mají zápas k dobru, poněvadž v Karlových Varech nehráli.

Kohouti ve čtvrtém zápase Extraligy nestačili na Pardubice. Sice první minuty bezpochyby patřily domácím, hosté ale dokázali vstřelit gól jako první. Po něm se hra vyrovnala. „Zápas jsme rozjeli dobře, bohužel jsme nevydrželi to tempo,“ komentoval Jan Káňa.

⇒ Útočník Jan Káňa

Druhou třetinu otevřel gólem právě Káňa, který se trefil z dorážky po nepřesné střele Jakuba Orsavy. Perioda pak pokračovala ve velmi vysokém tempu, oba týmy si tvořily šance. Před jejím koncem ale Pardubice podruhé skórovaly. „První třetina z naší strany byla kvalitní. Měli jsme dobrý pohyb. Postupem času jsme to ztráceli. Pardubice ale mají výborný mančaft, tak to asi bylo i tím,“ hodnotil.

Třetí třetina taktéž nabídla kvalitní hokej. Olomouc se tlačila za vyrovnáním, Pardubice ukázkově bránily a přecházely do brejků. Čtyři minuty před koncem Hanáci odvolali Konráda a zkoušeli štěstí v šesti hráčích. To se jim skoro vymstilo, když pálil Radil z levého kruhu. Trefil však pouze Orsavu, a tak olomoucké naděje žily dál. Ukončil je až závěrečný hvizd sudího Hradila. „Pardubice ve třetí třetině hrály zkušeně, nám se ztrácel pohyb, a tak už si jenom pohlídaly stav,“ doplnil Káňa.

Olomouc poprvé v sezóně padla. Podepsal se na ní neodehraný zápas v Karlových Varech? „Nebylo to ideální i tím, že jsme tam přijeli o den dříve, v kabině jsme seděli hodinu a půl a zase jsme jeli zpátky. Že bychom po té dlouhé cestě byli čerství, to se říct nedá, ale v nohách jsme utkání na druhou stranu neměli,“ přemítal útočník.

Po čtyřech odehraných zápasech je Jan Káňa na třech brankách a jedné asistenci. „Jsem za to rád. Je to podtrženo i tím, že vyhráváme. S Dynamem jsem sice dal gól, ale body nemáme, takže to mě mrzí. Góly rozhodně potěší, ale smysl mají, pokud se vyhraje. Budu se snažit do příštích zápasů, abych nějaké šance připravil, nebo nějaký další gól sám dal," doufá.

A jak si olomoucká devítka užívá novou spolupráci s Jakubem Orsavou a Matoušem Menšíkem v první formaci? „Je začátek sezóny, máme sílu, takže toho musíme využít. Kuba Orsava je šikovný, Menša je talentovaný hráč, který se snaží nám ty puky dávat,“ uzavřel Káňa.