Kluci to odfárali, děkoval Jan Lukáš spoluhráčům po vítězství v Třinci

Daniel Fekets, FOTO: Lukáš Filipec
T Ř I N E C - Hanáci v letošní sezóně na třinecké Oceláře umí. V řádné hrací době proti nim vyhráli i třetí utkání v ročníku, tentokrát na ledě úřadujících extraligových mistrů uspěli 3:1. Obrovskou oporou pro olomoucký celek byl znovu JAN LUKÁŠ, který kryl třicet ran soupeře a překonán byl pouze šest vteřin před koncem z hole Daniela Kurovského.

Už v první třetině si Mora vytvořila dvoubrankové vedení, které držela až do závěru třetí části. V 10. minutě se prosadil po krásné akci z levé strany Alex Rašner, před koncem první dvacetiminutovky rozradostnil olomoucký kotel ještě Jakub Navrátil. „Dobře jsme začali, měli jsme dobrý pohyb a po první třetině jsme vedli 2:0, což nás trochu uklidnilo. Bylo to klíčové. Pak jsme Třinec k nějakým větším šancím nepouštěli,“ popsal Jan Lukáš.

⇒ Brankář Jan Lukáš

„Dodržovali jsme, co jsme si řekli před zápasem, a to pro nás bylo klíčové,“ pokračoval gólman s číslem 29 na dresu.

Ve chvíli, kdy v poslední minutě do prázdné brány zvyšoval Lukáš Nahodil, bylo o majiteli tří bodů rozhodnuto. Oceláři ale přece jen skórovali v úplném závěru, a proto si Jan Lukáš své šesté čisté konto v sezóně připsat nemohl. „Mrzí to, ale důležité jsou body. To tak někdy bývá, že o nulu přijdete takhle ke konci. Je lepší, že to bylo za stavu 3:1, než kdybych měl dostat gól za vyrovnaného stavu,“ uvědomoval si.

A jak zní celkové hodnocení duelu? „Zápas to byl vítězný, což je jedině dobře. Po skoro týdenní pauze to bylo důležité utkání, ve kterém jsme získali důležité body. Od začátku sezóny hrajeme to, co chceme hrát. Zatím se nám to daří. Důležité ale je, že sbíráme body,“ řekl Lukáš.

Před utkáním v Třinci to dle oficiálního zápisu vypadalo, že do branky naskočí Branislav Konrád. Lukáš ale přiznal, že se jednalo o chybu. „Věděl jsem dopředu, že do brány půjdu já, v zápise se asi upsali,“ vysvětloval.

Pravdou je, že se Hanákům na Oceláře v letošní sezóně daří náramně. Svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky Slezany porazili za tři body už potřetí. „Kdybych věděl, čím to je, tak vám to řeknu,“ usmál se. „Proti každému týmu hrajeme podobně. Upřímně si poslední dva zápasy s Třincem moc nevybavuji, už je to celkem dlouho. Teď jsme hráli dobře takticky a kluci to odfárali,“ těšilo olomouckého rodáka po utkání.

Že by to bylo tím, že kohoutům vyhovují zápasy, ve kterých mohou jenom překvapit? „S trochou nadsázky jsme outsideři pořád. Letos nám to jde, hrajeme obětavě a snad to takhle půjde i dále, protože play-off se blíží. Sezóna je ještě relativně dlouhá, takže nastolené tempo si potřebujeme udržet,“ doplnil.

Situace v tabulce je krátce před koncem třetí čtvrtiny základní části velice vyrovnaná. Hanáci znovu poskočili na páté místo, nicméně na čtvrtou Spartu ztrácí čtyři body a na třetí Třinec bodů šest. „Každý ví, že první čtyřka jde rovnou do play-off a nehraje předkolo. Ta motivace tam určitě je, ale ještě je před námi hodně zápasů,“ uzavřel Lukáš.