Mora vyráží do Pardubic. Přeruší vítěznou šňůru lídra tabulky?

Štěpán Navrátil
P A R D U B I C E - Po šoku s Energií se kohouti vrhnou na extraligového lídra. Silné Pardubice mají v zádech sérii osmi vítězství v řadě. Budou Hanáci těmi, kdo ji utne? Duel 44. kola Tipsport extraligy začne v pardubické Enteria areně v pátek 3. února od 18:00.

Dlouho to vypadalo, že minulé utkání s Karlovými Vary půjde do prodloužení. „Byl to hodně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách,“ souhlasil hlavní trenér Jan Tomajko.

⇒ Hlavní trenér Jan Tomajko

Největší šok ale přišel ve chvíli, kdy pouhou vteřinu před třetí sirénou skóroval Martin Kohout, jenž tak přisoudil tři body Západočechům. „Ta koncovka, to by se nám vůbec nemělo stávat. Myslím si, že jsme ztratili body,“ uznal olomoucký lodivod.

Na programu je však už další zápas, a to velmi těžký duel proti vedoucím Pardubicím. „Musíme se z toho poučit a odrazit, nedá se nic dělat. Blíží se konec sezóny a je třeba výkony zlepšit. Soutěž pokračuje dál,“ dodal sportovně kouč Hanáků.

Před závěrem sezóny Olomoučtí opakovaně střídají vyhrané a méně povedené zápasy, čehož si trenéři na lavičce také všimli: „Nemáme výkony tak konzistentní. Jedna výhra, hned se uspokojíme, a pak je to zase prohra. Musíme se na konci sezóny zlepšit, teď se bude hrát o všechno.“ Proti lídrovi tabulky by byl jakýkoliv bodový zisk rozhodně velmi cenný.

To nejdůležitější o soupeři

Po bojích o první místo s Vítkovicemi se Pardubičtí díky vítězné sérii zcela osamostatnili. Ve dvanácti lednových utkáních shráblo Dynamo všechny body, kromě čtyř. V prodloužení zvítězilo za dva body ve Vítkovicích a 10. ledna utrpělo poslední domácí porážku s pražskou Spartou 0:3. Za vyzdvihnutí stojí osmizápasová vítězná série, se kterou Východočeši vstupují do únorových bojů.

Perníkáři se mohou pyšnit nejpevnější obranou, ve 43 zápasech inkasovali pouhých 84 branek. Výkony obránců jsou podpořeny i efektivním útokem, se 135 vstřelenými brankami se Dynamo rovněž řadí na první místo v lize.

Menší komplikace nastaly ve chvíli, kdy se zranil procentuálně nejlépe chytající gólman soutěže Dominik Frodl. Se zlomenou rukou není jasné, jestli vůbec naskočí do blížícího se play off, a proto se vedení klubu rozhodlo jednat. Na hostování do konce sezóny přivedlo zkušeného Jana Růžičku, který doposud chytal v konkurenčním Hradci Králové.

Soupiska HC Dynamo Pardubice

Brankáři: Roman Will, Milan Klouček, Dominik Frodl, Jan Růžička.

Obránci: Martin Bučko, Tomáš Dvořák, Michal Hrádek, Jan Kolář, Jan Košťálek, David Musil, Ondřej Vála, Peter Čeřešňák.

Útočníci: David Cienciala, Tomáš Hyka, Robert Kousal, Jan Mandát, Ondřej Matýs, Adam Musil, Matej Paulovič, Patrik Poulíček, Lukáš Radil, Daniel Rákos, Ondřej Rohlík, Robert Říčka, Lukáš Sedlák, Tomáš Urban, Tomáš Vondráček, Tomáš Zohorna.

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): Enteria arena (10 194)
Poslední utkání: Výhra 5:3 v Mladé Boleslavi

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Dynamo Pardubice – HC Olomouc

1. místo
umístění v tabulce
6. místo
135:84 - 98 bodů
skóre a body
106:107 - 64 bodů
Lukáš Radil - 35 b (11+24)
nejproduktivnější hráč
Jan Káňa - 28 b (11+17)
Tomáš Zohorna - 14 gólů
nejlepší střelec
Lukáš Nahodil - 13 gólů
Lukáš Radil - 24 asistencí
nejlepší nahrávač
Jan Káňa - 17 asistencí
Peter Čerešňák - 24 b (7+17)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek - 20 b (6+14)
Roman Will - 31 záp. (92,87%)
Dominik Frodl - 12 záp. (94,61%)
úspěšnost brankářů
Jan Lukáš – 22 záp. (92,78%)
Branislav Konrád - 21 záp. (90,12%)
20,83%
úspěšnost v přesilovce
21,77%
82,05%
úspěšnost v oslabení
75,78%
420 minut
tresty celkem
521 minut